Lamianow.gr
Lamianow.gr Add a Comment
1 Min Read
patras13

Στο πλαίσιο της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, ο Αστέρας Σταυρού ως εκπρόσωπος της ΕΠΣ Φθιώτιδας αγωνίστηκε στο γήπεδο της Ηγουμενίτσας με αντίπαλο τη Νέα Σελεύκεια.

Αν και χρειάστηκε να πάει ο αγώνας στην παράταση, ο Αστέρας Σταυρού κατάφερε να περάσει με 0-2 από την έδρα της Νέας Σελεύκειας και να πανηγυρίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος!

Ο αγώνας για την ομάδα της Φθιώτιδας ξεκίνησε αρκετά δυναμικά, με τον Αστέρα να έχει την υπεροχή και ήταν αυτός που απείλησε πρώτος στο ματς.

Στο 40΄του αγώνα ο Ζαχάρης πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου λόγω τραυματισμού και στο παιχνίδι πέρασε ο Κακκάβας.

Σε 90 λεπτά ματς καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει παρά τις τελικές ευκαιρίες που είχαν. Έτσι, ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση.

Το πολυπόθητο γκολ ήρθε για τον Σταυρό στο 103′ του αγώνα, όταν ο Φούντας σέντραρε και ο Κακκάβας έκανε το 0-1 για τον Αστέρα!

Πριν καλά καλά καταλάβει η αντίπαλη ομάδα το τι έγινε ο Χαντζής στο 106′ έκανε το 0-2 σφραγίζοντας έτσι την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

nea seleukeia asteras staurou 2 nea seleukeia asteras staurou 3 nea seleukeia asteras staurou 4 nea seleukeia asteras staurou 5 nea seleukeia asteras staurou 6 nea seleukeia asteras staurou 8