Ολυμπιακός Λαμίας-Ευρυτανικός 2-0: “Καθάρισε” σε ένα πεντάλεπτο! (φωτογραφίες)

lamianow
1 Min Read

Εκμεταλλευόμενος ένα κενό διάστημα του Ευρυτανικού στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους ο Ολυμπιακός Λαμίας πανηγύρισε τη νίκη στο Ενωσιακό γήπεδο στο Φραντζή με 2-0.

Σε ένα μοιρασμένο σε γενικές γραμμές ματς όπου τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο μέρος, παρά τα ρίσκα που πήρε ο Καμπάς στην επανάληψη, οι “ερυθρόλευκοι” πανηγύρισαν το τρίποντο βάζοντας μάλιστα από κάτω στην βαθμολογία τον σημερινό τους αντίπαλο.

11

Στο 35′ ο Κακκάβας ανατράπηκε από τον Αναστασίου στην μεγάλη περιοχή του Γιολδάση με τον Τζοβάρα να υποδεικνύει το πέναλτι. Ο Στυλιανός εκτέλεσε και έγραψε το 1-0. Πέντε λεπτά μετά ο Καυκιάς έκλεψε την μπάλα λίγο κάτω από την μεσαία γραμμή από τον Ζαροδήμο έφυγε στην κόντρα και πάσαρε στον αμαρκαριστό Κακκάβα ο οποίος αφού πέρασε τον Γιολδάση πλάσαρε από πλάγια θέση για το 2-0 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

32

Oλ.Λαμίας: Κούκιο, Τσιλίκας, Στυλιανός, Πάνος, Τσούκαλος, Σιώτης, καυκιάς (78′ Ζήσιμος), Λάππας, Κωστίκας (66′ Φωτόπουλος), Κακκάβας (73′ Δημητρέλης), Μπουσάι.

Ευρυτανικός: Γιολδάσης, Διαμαντής, Αναστασίου, Τσακατίκας, Ματίκας (46′ Φούντας), Ζαροδήμος (78′ Στοφόρος), Μπέσσας (81 Καραγιάννης), Παπανάγνου, Ντεμίρης, Παπαναστασίου, Αλεξίου.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42