Με 3-0 πέρασε η Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας από τον Άγιο Γεώργιο κερδίζοντας τον τοπικό Κεραυνό.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 12΄ όταν ο Ζαχαρόπουλος από αριστερά έκανε την σέντρα και Ψυχογιός προβολή έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι. Το δεύτερο τέρμα ήρθε στο 33΄ όταν ο Αλατάς Γ έκανε εξαιρετική προσπάθεια από το χώρο του κέντρου και έβγαλε τετ-α-τετ τον Χατζή που με δεύτερη προσπάθεια απέναντι στον Σαΐνη σκόραρε.
Το τελικό 0-3 ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πλατανιά στο 60΄ με τη μπάλα να κοντράρει στο τείχος και να αλλάζει πορεία πριν καταλήξει στα δίχτυα. Να σημειωθεί ότι και οι δύο ομάδες άξιζαν περισσότερα τέρματα έχοντας και δοκάρια αλλά και πολλές χαμένες ευκαιρίες.
Διαιτητής ήταν ο Τσιγαρίδας, με βοηθούς τους Βελέντζα και Κουτσόβουλο.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ: (Ανδρέας Προβόπουλος) Σαϊνης, Κωστοπουλος, Δημητρόπουλος(74΄ Χύκα), Λυτάκης, Ρίζος(50΄ Κουτρομάνος), Χαλκίδης, Τζαβαλής, Μπομπότας, Κουτσούμπας, Θεοδοσόπουλος(60΄ Καλούσος), Σφήκας.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΥΤΙΚΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: (Δημήτρης Πιτσίκας) Παπασάρας, Αλατάς Π, Ζαχαρόπουλος, Ιωάννου, Μακρής, Χατήρας, Αλατάς Γ(61΄ Λάιος), Πλατανιάς, Ψυχογιός(78΄ Αλτάνης), Αντωνίου, Χαντζής.
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](http://lamianow.gr/wp-content/uploads/2018/01/IMG_20180128_150614-1-300x180.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](http://lamianow.gr/wp-content/uploads/2018/01/IMG_20180128_150616-1-300x180.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](http://lamianow.gr/wp-content/uploads/2018/01/IMG_20180128_150618-1-300x180.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](http://lamianow.gr/wp-content/uploads/2018/01/IMG_20180128_150644-1-300x180.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](http://lamianow.gr/wp-content/uploads/2018/01/IMG_20180128_150741-1-300x180.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](http://lamianow.gr/wp-content/uploads/2018/01/IMG_20180128_151052-1-300x180.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](http://lamianow.gr/wp-content/uploads/2018/01/IMG_20180128_151158-1-300x180.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](http://lamianow.gr/wp-content/uploads/2018/01/IMG_20180128_151441_1-1-300x180.jpg)
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](http://lamianow.gr/wp-content/uploads/2018/01/IMG_20180128_151934-1-300x180.jpg)