Ο Σπύρος Κουκούλης αποτελεί παρελθόν από τον πάγκο του Παμμωλιακού παρά το γεγονός ότι η ομάδα πρωταγωνιστεί στο πρωτάθλημα του πρώτου ομίλου στη Β κατηγορία Φθιώτιδας.
Το “διαζύγιο” στις δύο πλευρές προήλθε λόγω οικογενειακών και επαγγελματικών υποχρεώσεων με τον έμπειρο γυμναστή και προπονητή, να δηλώνει την παραίτησή του.
Να θυμίσουμε ότι εκτός από δύο περάσματα που είχε στο Μώλο, έχει εργαστεί στο Φωκικό (Γ εθνική), αλλά και σε Ένωση Μακρακώμης/Σπερχειάδας 2010, Αγρότη Λιανοκλαδίου, Ατρόμητο Σπερχειάδας και ΑΕ Καλυβίων.