Γ Εθνική-4ος Όμιλος: Έπεσε μαχόμενος ο Οπούντιος από το ΝΠΣ Βόλου, δύο γκολ ο Αλεξίου στην “τριάρα” της Ιτέας, σημαντικό αποτέλεσμα για Βελούχι

lamianow
By lamianow Add a Comment
3 Min Read

Μπορεί να πάλεψε αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει τον βαθμό ο Οπούντιος Μαρτίνου απέναντι στον ανώτερο ποιοτικά Νέο Ποδοσφαιρικό Σύλλογου Βόλου το μεσημέρι της Κυριακής.

Η μαχητική ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου προσπάθησε σε μέγιστο βαθμό για τον πόντο-τουλάχιστον- στην αναμέτρηση αλλά η ποιοτική ανωτερότητα των φιλοξενούμενων σε συνάρτηση με την εμπειρία τους απέναντι στο νεανικό σύλλογο του Μαρτίνου έκρινε το ματς με 2-3!

Στο 19′ ο Τσόφλιος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Πιαστόπουλο 8 λεπτά αργότερα για το 1-1, αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα της επανάληψης (50′) με πέναλτι του Πίτου Γκαρσία ο Νέος Βόλος πήρε το προβάδισμα αλλά οι “πράσινοι” έβγαλαν αντίδραση και με σκόρερ εκ νέου τον Τσόφλιο έφεραν το ματς στο 2-2.

Η τελευταία κουβέντα ωστόσο άνοικε στην φιλοξενούμενη ομάδα που με σκόρερ τον Δεμιρτζόγλου στο 62′ πήρε τη νίκη με 2-3.

Mεγάλο διπλό έκανε στο Βελεστίνο ο ΑΠΟΚ με 1-2 χάρη των Γενιτσαρόπουλου και Μπογδάνου. Ενώ η Ιτέα με δύο γκολ του Λαμιώτη Χρήστου Αλεξίου κέρδισε εύκολα 3-0 τον Διγενή Νεοχωρίου. Σημαντική νίκη και για το Δίστομο με 1-0 κόντρα στη Νίκη Βόλου.