Κλαδεύτηκε σήμερα και ο τελευταίος πλάτανος στην πλατεία Λαού στη Λαμία. Η απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Λαμιέων είχε να κάνει με την περιποίηση και την φροντίδα των δέντρων.
Το σίγουρο είναι πως η Πλατεία Λαού αλλάζει μορφή, σίγουρα θα έχει λιγότερη… σκιά και περισσότερη φωτεινότητα. Όσον αφορά το φυσικό κάλλος της πιο αναξιοποίητης πλατείας της πόλης, αυτό αφήνεται στην δική σας εκτίμηση…
Contents
Κλαδεύτηκε σήμερα και ο τελευταίος πλάτανος στην πλατεία Λαού στη Λαμία. Η απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Λαμιέων είχε να κάνει με την περιποίηση και την φροντίδα των δέντρων.Το σίγουρο είναι πως η Πλατεία Λαού αλλάζει μορφή, σίγουρα θα έχει λιγότερη… σκιά και περισσότερη φωτεινότητα. Όσον αφορά το φυσικό κάλλος της πιο αναξιοποίητης πλατείας της πόλης, αυτό αφήνεται στην δική σας εκτίμηση…