Β’ Εθνική-Βορράς: Επέστρεψε στις νίκες -μετά από συναρπαστικό ματς- ο Έσπερος Λαμίας!

Lamianow.gr
Updated 2019/01/28 at 8:32 ΠΜ
1 Min Read

Σε ένα παιχνίδι όπου… κυριάρχες ήταν οι άμυνες ο Έσπερος εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα απέναντι στη Νίκη Βόλου με σκορ 53-52. σπεΟι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα 6 πόντων στο ημίχρονο (24-18) ενώ έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ (39-35). Στην συνέχεια το ματς πήγε πόντο-πόντο με τους παίκτες του Σοφογιάννη να είναι καλύτεροι στις λεπτομέρειες και να φτάνουν στην 7η τους νίκη στο πρωτάθλημα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-9, 24-18, 39-35, 53-52.