Ενα ακόμη απίθανο τροχαίο είχαμε τα ξημερώματα της Πέμπτης στο κέντρο της Λαμίας και πιο συγκεκριμένα επί της οδού Γεωργίου Πλατη.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/Point-Blur_May182023_075303-1024x576.jpg)
Για την ακρίβεια λίγο πριν τις 3:00 ένας νεαρός ο οποίος κατέβαινε την Γεωργίου Πλατή (πρώην Καρπενησίου) άγνωστο πώς, έχασε τον έλεγχο του αυτοκινήτου με αποτέλεσμα αυτό να φέρει τούμπες και να προσγειωθεί (πλάγια) στο οδόστρωμα.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/received_194980570127967-1024x576.jpg)
Πρόκειται για το σημείο που πριν λίγες ημέρες ένας ακόμη οδηγός είχε χάσει τον έλεγχο και είχε πέσει πάνω σε δύο σταθμευμένα οχήματα στο ύψος του βενζινάδικου.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/Point-Blur_May182023_074058-1024x576.jpg)
Στο Smart επέβαιναν δύο νεαροί οι οποίοι παρά τις τούμπες δεν τραυματίστηκαν.
Προανάκριση για τα ακριβή αιτία του συμβάντος διενεργεί το ΑΤ Λαμίας.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/Point-Blur_May182023_074117-1024x576.jpg)