Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους μαθητές οι οποίοι μας δείχνουν το δρόμο μέσα σε όλες αυτές τις δύσκολες υγειονομικά και όχι μόνο συνθήκες είπε ο Μητροπολίτης Φθιώτιδος Συμεών το πρωί της Δευτέρας στον αγιασμό που τέλεσε για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς στο 5ο Γυμνάσιο.
“Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε μια υπέροχη χρονιά. Όσο πιο δύσκολες είναι οι συνθήκες τόσο πιο εφικτό είναι το υπέροχο. Θέλω να σας πω ένα τεράστιο ευχαριστώ, ένα τεράστιο ευχαριστώ γιατί εσείς τα παιδιά αποτελείται το παράδειγμα για όλους μας, για μικρούς και μεγάλους γιατί μέσα σε μεγάλες δυσκολίες έχετε αποδείξει ότι μπορείτε να τα καταφέρετε και διαδικτυακά και άμεσα και με δυσκολίες και χωρίς δυσκολίες. Είμαι στη διάθεση σας για ότι με χρειαστείτε. Είναι πολύ εύκολο να με βρείτε, ξέρετε που είναι το γραφείο μου, το σπίτι μου, ξέρετε ότι κυκλοφορώ έξω θα με βρείτε στην πιάτσα στο δρόμο, στις καφετέριες. Μη διστάζετε για ότι σας απασχολεί ελάτε να το κουβεντιάσουμε. Ποτέ δεν υπάρχουν προβλήματα όταν υπάρχει διάλογος…”.
Δείτε αναλυτικά όσα τόνισε ο Κ.κ Συμεών
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_2.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1-1.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_3.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_4.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_5.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_6.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_7.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_8.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_9.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_10.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_11.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_12.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_13.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_14.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_15.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_16.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_17.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_18.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_19.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_20.jpg)
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2021/09/αγιασμοι1_21.jpg)
Πιάτσα; Oh my God!