Ακολουθήστε μας

Αναζήτηση...

ΤΟΠΙΚΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ

[Φωτορεπορτάζ]-Νέο Κρίκελλο-Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 1-1: Παλικαρίσια ισοπαλία για τον Κεραυνό!

Μπορεί να ήταν το αουτσάιντερ της αναμέτρησης ωστόσο ο Κεραυνός Αγίου Γεωργίου “στάθηκε όρθιος” στην Ηράκλεια απέναντι στο Νέο Κρίκελλο αποσπώντας την ισοπαλία με σκορ 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τσότσο στο 35ο λεπτό μετά από λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων ενώ το Νέο Κρίκελλο ισοφάρισε με τον Γιώργο Δημητρέλη τρία λεπτά αργότερα και μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαναστασίου. Παρά την προσπάθεια των γηπεδούχων να σκοράρουν στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι του Τάκη Καρακούση άντεξαν φτάνοντας στους 10 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Την ίδια ώρα το Νέο Κρίκελλο, μετά τη νέα ισοπαλία, έμεινε 4 πόντους μακριά από την κορυφή.