Λεβαδειακός-ΠΑΣ Λαμία 1-0: Καλύτερη στην επανάληψη, είχε και δοκάρι…

lamianow
By lamianow Add a Comment
1 Min Read

Σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Λιβαδειάς ο Λεβαδειακός επιβλήθηκε με 1-0 του ΠΑΣ Λαμία χάρη σε ένα γκολ του Στέλιου Βασιλείου στο 16ο λεπτό.

Οι “κυανόλευκοι” παρουσίασαν δύο πρόσωπα στην αναμέτρηση. Ένα μέτριο στο πρώτο 45λεπτο και ένα καλύτερο στην επανάληψη όπου έκαναν και ευκαιρίες για την ισοφάριση. Στο 87′ μάλιστα η Λαμία είχε και δοκάρι μετά από σέντρα του Βασιλόγιαννη και κεφαλιά του Παπαευθυμίου από το ύψος του πέναλτι. Ο Μπάμπης Τεννές χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στην διάθεση του.

Επόμενο φιλικό για τον ΠΑΣ Λαμία το Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο την Αναγέννηση Καρδίτσας εκτός έδρας.

Για την Λαμία ξεκίνησαν οι: Τσενάμο, Σπυρόπουλος, Αναστασιάδης, Κοτσώνης, Πεταυράκης, Όμο, Μπουλούλης, Τσούκαλος, Αυγενικού, Καραγιάννης, Πίντο.
Αγωνίστηκαν επίσης: Μπλάζιτς, Παπαργυρίου, Τζόκιτς, Ντουρμισάι, Βαλλιός, Βασιλόγιαννης, Παπαευθυμίου, Πατσαρούχας, Μανιας, υπό δοκιμήν δεξιός μπακ.

Η αρχική σύνθεση του Λεβαδειακού: Δασκαλάκης, Μουλόπουλος, Ουονκ, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Μαχαίρας, Καλτσάς, Παππάς, Σένκα, Μπελγκαζουανί, Βασιλείου.