Μία τεράστια νίκη πέτυχε η ομάδα του ΑΠΟ Αταλάντης, η οποία για την 23η αγωνιστική της Γ΄Εθνικής κέρδισε με 2-1 τον Ατρόμητο Παλαμά.

Έδειξε χαρακτήρα νικητή η Αταλάντη και πήρε το τρίποντο απέναντι στον Ατρόμητο Παλαμά.

Στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής ο ΑΠΟ Αταλάντης κέρδισε με τελικό σκορ 2-1 τον Ατρόμητο Παλαμά και έκανε ένα τεράστιο βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία!

Η ομάδα του Παλαμά προηγήθηκε στο σκορ στο 59′ όμως το σύνολο του Μάκη Ζαχαρόπουλου έδειξε χαρακτήρα νικητή και γύρισε το ματς με γκολ στο 66′ και στο 79′ του αγώνα.

Όλα τα αποτελέσματα του διημέρου στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Γ’ Εθνική – 23η αγωνιστική

1ος όμιλος

Αετός Ορφανού-Απόλλων Παραλιμνίου 0-1
Πανσερραϊκός-Νέστος Χρυσούπολης 5-0
Άρης Αβάτου-Ορφέας Ξάνθης 0-0
Ένωση Αλεξανδρούπολης-Πανδραμαϊκός 1-0
Κιλκισιακός-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-3
Κεραυνός Πέρνης-Ηρακλής Ζυγού 0-3
Ρεπό: Δόξα Θεολόγου

2ος όμιλος – 27η αγωνιστική

ΑΟ Σειρήνα-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-3 α.α
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Εδεσσαϊκός 0-0
Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 0-0
Αλμωπός Αριδαίας-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Αστραπή Μεσοποταμίας 1-0
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Θερμαϊκός 1-0
ΠΑΣ Φλώρινα-Νίκη Αγκαθιάς 0-1

Ρεπό: Θύελλα Σαρακηνών

3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα-ΓΣ Αλμυρού 1-0
ΑΟ Σελλάνων-Πιερικός 1-1
Δίας Δίου-Ηρακλής Λάρισας 1-3
ΑΟ Ποταμιάς-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-1
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Θησέας Αγριάς 2-1
ΑΠΟ Αταλάντη-Ατρόμητος Παλαμά 2-1
ΑΕ Καρίτσας-Διγενής Νεοχωρίου 1-0

4ος όμιλος
Θιναλιακός-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 3-0
Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 2-2
Τηλυκράτης Λευκάδας-Σούλι Παραμυθιάς 4-0
ΑΕ Μεσολογγίου-Ναυπακτιακός Αστέρας 4-0

ΑΕ Λευκίμμης-Αστέρας Ιτέας 3-0 α.α
Μακεδονικός Φούφα-Αναγέννηση Άρτας 0-0
ΑΟ Ανατολής-ΠΑΣ Πρέβεζα 2-0

5ος όμιλος
Άνω Μερά-Ηλυσιακός 2-0
Πανθηραϊκός-Καλλιθέα 1-1
Φωστήρας-Άγιοι Ανάργυροι 1-0
Κηφισιά-Κερατσίνι 2-1
Άγιος Ιερόθεος-Ερμής Κορυδαλλού 5-0
Ακράτητος-Θύελλα Καμαρίου 1-4
Εθνικός-ΑΕ Μοσχάτου 2-1

6ος όμιλος
Παλληνιακός-Θύελλα Ραφήνας 1-2
ΑΟ Υπάτου-ΑΕΚ Τρίπολης 2-1
Κόρινθος ’06-Μαρκό 1-4
Ρόδος-Αχαρναϊκός 2-0
Αιολικός-ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου 1-0
Παναρκαδικός-Νέα Αρτάκη 0-1

Ρεπό: Αήττητος Σπάτων

7ος όμιλος

ΠΣ “Η Σπάρτη”-Θύελλα Πατρών 1-0
Παναργειακός-Πανγυθεατικός 2-0
ΑΟ Διαβολιτσίου-Πανηλειακός 4-1
ΑΟ Τσιλιβή-ΑΠΣ Ζάκυνθος ΑΝΑΒΟΛΗ
ΠΑΟ Βάρδας-Ερμιονίδα ΑΝΑΒΟΛΗ
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ναύπλιο 2017 ΑΝΑΒΟΛΗ
Αστέρας Βλαχιώτη-Ολυμπιακός Ζαχάρως 5-0

8ος όμιλος – 3η αγωνιστική

Play Off

Γιούχτας-Επισκοπή 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ηρόδοτος-Πανακρωτηριακός 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

Play Out

Πόρος-Ρεθυμνιακός 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Ατσαλένιος 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

Leave a reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

You may also like