Ο Σύλλογος Μικρασιατών Ανατολικής Φθιώτιδας σας προσκαλεί στην εκδήλωση «Αναβίωση εθίμου του Κλήδονα – Μικρασιατικό Γλέντι» το Σάββατο 13 Ιουλίου 2024 στις 21:30 στο Πάρκο του Καλόγερου στη Στυλίδα.
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/07/1-48-699x1024.jpg)
Στον Lamia Polis 87,7 φιλοξενήθηκε η κ. Ελένη Φωτάκη, η οποία μας προσκάλεσε όλους να ναβιώσουμε το πανάρχαιο έθιμο του Κλήδονα. Να μάθουμε για το αμίλητο νερό, για τα ριζικάρια και να γλεντήσουμε με την ψυχή μας.
Δείτε το video: