Προηγήθηκε δις αλλά έχασε με 2-3 από τον Σκουφά Kομποτίου το Ευπάλιο (video)

Ούτε στον τρίτο αγώνα των μπαράζ ο Απόλλων Ευπαλίου κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.

Ηττήθηκε στο γήπεδό του με 2 – 3 από τονΣκουφά Κομποτίου Άρτας παρ΄ ότι προηγήθηκε δύο φορές.

Στο 18΄ο Χρ. Φλέγγας  έβαλε μπροστά τον  Απόλλωνα με 1 – 0, για να ισοφαριστεί στο 32΄ από τον Σκουφά σε 1 – 1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Απόλλων με γκολ του Παπακωστόπουλου προηγήθηκε ξανά με 2 – 1 , για να δεχθεί στη συνέχεια άλλα δύο γκολ στο τελευταίο 10λεπτο και να γνωρίσει την ήττα με 2 – 3.

Ο Απόλλων με λίγη προσοχή θα μπορούσε να πάρει βαθμό ή βαθμούς αλλά λίγο η ατυχία σε ευκαιρίες που έχασε και οι φανερές ελλείψεις στο κέντρο της ομάδας, τον οδήγησαν στη νέα ήττα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι Απόλλων μέχρι τώρα στους αγώνες μπαράζ έχει την καλύτερη επίθεση.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου ΑΕ Μεσολογγίου και Αχέρων Καναλακίου Πρεβέζηςανεδείχθησαν ισόπαλοι με 0 – 0.

Το αποτέλεσμα ευνοεί τον Αχέροντα που κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, και να παραμείνει στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, παρ΄ ότι από τις αρχές του Β΄ ημίχρονου έπαιζε με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Γκόλια ενώ στο 80΄ αποβλήθηκε και δεύτερος παίχτης του, ο Λαγός, τελειώνοντας το παιχνίδι με εννέα παίχτες.

Με 10 παίχτες τελείωσε το παιχνίδι και η  ΑΕ Μεσολογγίου μετά την αποβολή στο 75΄του Βαβάτσικου.