Γ Εθνική: 4ος με τεσσάρα στο φινάλε ο Οπούντιος, ανόδος για Τρίκαλα, Πανσερραϊκό, Πανελευσινιακό,Κισσαμικό! (video)

Lamianow.gr
Lamianow.gr 7 έτη ago
Updated 2015/05/18 at 11:44 ΠΜ
2 Min Read

Με νίκη κόντρα στην ΑΕ Καραϊσκάκης εκτός έδρας τα Τρίκαλα πήραν τη άνοδο στη Football League στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. 

Με νίκη έκλεισε την ιδιαίτερα επιτυχημένη χρονιά του ο Οπούντιος Μαρτίνου. Η ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου επιβλήθηκε με 4-1 του Δωτιέα Αγιάς και βάζει πλώρη για την επόμενη χρονιά, κλείνοντας την φετινή, από την 4η θέση. Oι λοκροί άνοιξαν το σκορ με τον Πέππα στο 2ο λεπτό και ακολούθησε χατ τρικ του Νικολόπουλου (7′, 11, 55′). Οι Θεσσαλοί μείωσαν με τον Τσατσαλίδη στο 77′. Η ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλου τερμάτισε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 53 βαθμούς και θα βρίσκεται και την επόμενη σεζόν στην κατηγορία.

ΠΗΓΗ-LAMIASTARGR

 

Τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.
Γ’ Εθνική (2ος Όμιλος)
Καραϊσκάκης-Τρίκαλα 1-2  
Ρήγας Φεραίος-Θεσπρωτός 3-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-1
Οπούντιος Μαρτίνου-Δωτιέας Αγιάς 4-1
Κοζάνη-Ένωση Αποστόλου Παύλου 1-1
Λευκάδια-Βατανιακός 0-3 α.α.
Εθνικός Φιλιππιάδας-Πύρασος Νέας Αγχιάλου 1-1
Πυρσός Γρεβενών-Αναγέννηση Άρτας 0-3 α.α.

Η βαθμολογία
1.Τρίκαλα 71
————————-
2.Καραϊσκάκης 70
3.Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 59
4.Θεσπρωτός 53
5.Οπούντιος Μαρτίνου 53
6.Πύρασος 49
7.Ρήγας Φεραίος 49
8.Οικονόμος Τσαριτσάνης 46
9.Εθνικός Φιλιππιάδας 46
10.Κοζάνη 45
11.Δωτιέας Αγιάς 42
—————————
12.Αναγέννηση Άρτας 42 YΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ
13.Βατανιακός 19 ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ
14.Μακροχώρι 13  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ
15.Πυρσός Γρεβενών 0  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ
16.Λευκάδια -9  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ

1ος όμιλος

Άνοδος: Πανσερραϊκός

Παραμονή: Άρης, Καβάλα, Δόξα Δράμας, Καμπανιακός, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Εθνικός Αγιονερίου, Θύελλα Φιλώτα, Έβρος Σουφλίου, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Υποβιβασμός: Άρης Ακροποτάμου, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Ορφέας Ελευθερούπολης, Απόλλων Αρναίας, Καστοριά

 

2ος όμιλος

Άνοδος: Τρίκαλα

Παραμονή: ΑΕ Καραϊσκάκης, Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Θεσπρωτός, Οπούντιος Μαρτίνου, Πύρασος, Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ρήγας Φεραίος, Εθνικός Φιλιππιάδας, Κοζάνη, Δωτιέας Αγιάς

Υποβιβασμός: Αναγέννηση Άρτας, Βατανιακός, Μακροχώρι, Πυρσός Γρεβενών, Λευκάδια

 

3ος όμιλος

Άνοδος: Πανελευσινιακός

Παραμονή: Παναργειακός, Καλαμάτα, Αιολικός, Ζακυνθιακός, Δόξα Μανωλάδας, Παναρκαδικός, Λουτράκι, Βύζας Μεγάρων, ΠΑΟ Βάρδας

Υποβιβασμός: Ερμής Κιβερίου, Αχαϊκή, Αστέρας Μαγούλας, Μανδραϊκός, Κύμη

 

4ος όμιλος

Άνοδος: Κισσαμικός

Παραμονή: Κηφισιά, Ιωνικός, Ατρόμητος Πειραιά, Αστέρας Βάρης, Γλυφάδα, Εθνικός, Τριγλία Ραφήνας, ΠΑΟ Κρουσσώνα, Ηλυσιακός

Υποβιβασμός: Ηρόδοτος, Γιούχτας, Νέα Ιωνία, Αναγέννηση Ιεράπετρας

Ακολουθήστε το  στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Λαμία, την Στερεά Ελλάδα και όχι μόνο, στο
   
Share this Article
Posted by Lamianow.gr
Follow:
Η ανεξάρτητη ηλεκτρονική εφημερίδα ενημέρωσης της Λαμίας και της Στερεάς Ελλάδας. Γιατί η ενημέρωση χρειάζεται άποψη.
Click to Hide Advanced Floating Content