0

Δεν τα κατάφερε ούτε κόντρα στον Διγενή Νεοχωρίου ο Οπούντιος Μαρτίνου χάνοντας μια σημαντική ευκαιρία να κλείσει και άλλο την ψαλίδα από την γραμμή του υποβιβασμού.

Το συγκρότημα του Μάκη Ζαχαρόπουλου παρότι προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό της συνάντησης με τον Πρέντι δέχτηκε δύο γκολ στην πορεία χάνοντας το ματς με 1-2. Εμφατική εμφάνιση από τον Αστέρα Ιτέας που διέσυρε με 6-2 τον ουραγό ΑΠΟΚ.

4ος όμιλος – 19η αγωνιστική
ΝΠΣ Βόλος-Νίκη Βόλου 1-1
Αστέρας Ιτέας-ΑΠΟΚ Βελούχι 6-2
Αμβυσσεάς Διστόμου-Θήβα 2-1
Ρήγας Φεραίος-ΓΣ Αλμυρού 2-1
Ολυμπιακός Βόλου-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0
Οπούντιος Μαρτίνου-Διγενής Νεοχωρίου 1-2

Ρεπό: ΑΟ Σελλάνων

Η βαθμολογία του 4ου Ομίλου:
ΝΠΣ Βόλος 47
Νίκη Βόλου 35
ΓΣ Αλμυρού 32
Ολυμπιακός Βόλου 30
Αστέρας Ιτέας 28
Αμβρυσσέας Διστόμου 27
Θήβα 27
ΑΟ Σελλάνων 21
Ρήγας Φεραίος 19
Διγενής Νεοχωρίου 19
Οπούντιος Μαρτίνου 14
Αχιλλέας Φαρσάλων 13
Βελούχι 6

Η επόμενη (20ή) αγωνιστική
Σάββατο 17 Φεβρουαρίου, 15:00
ΝΠΣ Βόλος – Οπούντιος Μαρτίνου
Διγενής Νεοχωρίου – Αστέρας Ιτέας
Νίκη Βόλου – Αμβρυσσέας Διστόμου
Βελούχι – Ρήγας Φεραίος
ΑΟ Θήβα – Ολυμπιακός Βόλου
ΓΣ Αλμυρού – ΑΟ Σελλάνων
Ρεπό: Αχιλλέας Φαρσάλων

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1ος όμιλος – 16η αγωνιστική
Ορφέας Ξάνθης-ΑΕ Διδυμότειχου 5-0
Καβάλα-Ελπίδα Σκουτάρεως 0-2
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 1-3
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Δόξα Προσκυνητών 1-0
Νέστος Χρυσούπολης-Άρης Αβάτου 0-1
Απόλλων Παραλιμνίου-Αετός Ορφανού 1-0

2ος όμιλος – 23η αγωνιστική
Άρης Παλαιοχωρίου-Νάουσα (Αναβολή)
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αγροτικός Αστέρας 2-2
Καμπανιακός-Μακεδονικός 0-2
Αλμωπός Αριδαίας-ΑΕ Καρίτσας 2-0
Ηρακλής-ΑΟ Καρδίας 2-1
Πιερικός-Εδεσσαϊκός 1-1
ΑΠΕ Λαγκαδά-Κιλκισιακός (Αναβολή)
Ρεπό: Φίλιππος Αλεξάνδρειας

3ος όμιλος – 19η αγωνιστική
ΑΕ Λευκίμμης-Μακεδονικός Φούφα 2-1
Θεσπρωτός-Καστοριά 0-3 α.α
Τηλυκράτης Λευκάδας-Πανλευκάδιος 0-0
Νέος Αμφίλοχος-Εθνικός Φιλιππιάδας 3-0
Ερμής Αμυνταίου-Αστέρας Παραποτάμου 5-1
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Δόξα Κρανούλας 0-0
Ρεπό: Σκουφάς Κομποτίου

5ος όμιλος – 15η αγωνιστική
Τσικλητήρας Πύλου-Αστέρας Αμαλιάδας 1-1
Καλαμάτα-Αστέρας Βλαχιώτη 2-1
Λεωνίδιο-Διαγόρας Βραχνέικων 0-0
Ζάκυνθος-ΠΑΟ Βάρδας 0-1
Αχαϊκή-Παναρκαδικός 1-1
Πανηλειακός-Παλληξουριακός 1-1

6ος όμιλος – 15η αγωνιστική
Κερατσίνι-Διαγόρας 1-0
Ιάλυσος-Ιωνικός 1-1
ΑΟ Ζευγολατιό-ΑΟ Λουτράκι 1-0
Προοδευτική-Πέλοπας Κιάτου 3-2
Ασπρόπυργος-Εθνικός 2-0
Ρεπό: Ρόδος

7ος όμιλος – 15η αγωνιστική
Ερμιονίδα-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 2-1
Ερμής Κιβερίου-Χαλκίδα 4-0
Αήττητος Σπάτων-Παναργειακός 4-0
Ταμυναϊκός-Πανθηραϊκός 1-4
Αιολικός-Θύελλα Ραφήνας 0-0
Ρεπό: Τριγλία Ραφήνας

8ος όμιλος – 15η αγωνιστική
Ηρόδοτος-Ερμής Ζωνιανών 2-0
ΑΟ Παλαιοχώρας-Άγιος Ιερόθεος 2-0
Αιγάλεω-Ηλυσιακός 1-1
Φωστήρας-ΟΦ Ιεράπετρας 1-0
ΑΕ Μυλοποτάμου-Ατσαλένιος 3-0
Ρεπό: Κηφισιά

Ακολουθήστε το  στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Λαμία, την Στερεά Ελλάδα και όχι μόνο, στο
   
lamianow

O Λεβαδειακός έκανε την “Χ”άρη της Λαμίας στη Ριζούπολη

Previous article

Παράσχος: «Αν είχαμε παίκτες με προσωπικότητα…»

Next article

Comments

Leave a reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

You may also like

More in Featured