Εμα ακόμη τροχαιο ατύχημα με αγριογούρουνο είχαμε αργά το βράδυ της Κυριακής στο ύψος της Μάκρης στον δρόμο Λαμίας – Καρπενησίου.
Στο όχημα επέβαινε μια 4μελης οικογενεια η οποία είχε ανέβει στην Γραμμένη Οξυά για Σαββατοκύριακο και επέστρεφε στην Αθήνα.
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/07/1000021827-1024x768.jpg)
Οπως αναφέρει ο Πάνος Κοντογεωργος που αναρτησε και τις σχετικές εικόνες: “Τι να γράψω πάλι ;
Μια από τα ίδια πάλι, ευτυχώς χωρίς τραυματισμούς , αν και το συμβάν έγινε στο ύψος της Μάκρης στο δρόμο που είναι με μια λωρίδα κυκλοφορίας και υπήρχε ο κίνδυνος να πέσει το αυτοκίνητο στα προστατευτικά κιγκλιδώματα.
Ο οδηγός κατάφερε να κρατήσει το αυτοκίνητο σταθερό και να μην κινδυνεύσει ο ίδιος όσο και τα υπόλοιπα τρία άτομα που επέβαιναν και κατευθύνονταν προς Αθήνα . Μεγάλη προσοχή σε όλο το δίκτυο διότι τα αγριογούρουνα κατεβαίνουν τώρα για τροφή στα καλαμπόκια …”
![https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2024/03/Iamia-Now-01-1-2-1-scaled.jpg](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/07/1000021829-1024x768.jpg)