Το προεκλογικό του σποτ έδωσε στη δημοσιότητα ο Υποψήφιος Βουλευτής Φθιώτιδας με τον ΣΥ.ΡΙΖ.Α. – Προοδευτική Συμμαχία, Γιάννης Σαρακιώτης, μία εβδομάδα πριν από τις Εθνικές Εκλογές της 21ης Μαΐου 2023.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/345710793_573105231473949_3656854680355284818_n.jpg)
Σε ένα βίντεο λίγων δευτερολέπτων ο Υποψήφιος Βουλευτής Φθιώτιδας καλεί την ερχόμενη Κυριακή, τους πολίτες της περιοχής να προβούν σε μία επιλογή, η οποία όπως δηλώνει ο ίδιος, είναι “θέμα χαρακτήρα”, για μία Φθιώτιδα πρωταγωνίστρια της αλλαγής που έχει ανάγκη ο τόπος.
Ακολουθεί το σχετικό βίντεο: