Δεν φαίνεται (για την ώρα τουλάχιστον) να υπάρχει λύση στον ορίζοντα για τον ΠΑΣ Λαμία. Το απόγευμα της Δευτέρας οι οργανώμενοι του ΠΑΣ Λαμία, προσπάθησαν μέσω συζήτησης, στην οποία παραβρέθηκε και ο εντεταλμένος σύμβουλος σε αθλητικά ζητήματα του Δήμου Γιώργος Ζαγγανάς μαζί με τον δημοτικό σύμβουλο Βασίλη Νταφλούλα, να εξετάσουν τι φέρνει η επόμενη μέρα στον σύλλογο.
Ο Γιώργος Ζαγγανάς τόνισε για την δυσαρέσκεια αρκετών για τον Δήμο και για το γεγονός ότι δεν παραβρέθηκε στην συνάντηση ο Δήμαρχος Λαμιέων Νίκος Σταυρογιάννης.
«Οι σχέσεις πιστεύω ότι είναι στον καλύτερο βαθμό που μπορούσαν να είναι. Η δέσμευση της δημοτικής αρχής είναι και με τα παραχωρητήρια, δόθηκαν για τρία χρόνια στον ΠΑΣ Λαμία για να έχει το ΔΑΚ Λαμίας μέχρι το 2017 και τα δύο βοηθητικά γήπεδα, της Καμαρίτσας και της Άμπλιανης. Επιθυμία του Δήμου Λαμιέων είναι να συνεργαστεί με την ομάδα του ΠΑΣ Λαμία, θέλουμε να παραμείνει ο κ. Παπαϊωάννου στην ομάδα, θα προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε με οποιοδήποτε τρόπο και να παραμείνει και να βοηθήσουμε την ομάδα της Λαμίας να πάει πιο ψηλά. Σίγουρα υπάρχουν κάποια προβλήματα που πρέπει να τα λύσει ο Δήμος σε σύντομο χρονικό διάστημα και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο για να λυθεί το όποιο πρόβλημα.»
«Οι σχέσεις πιστεύω ότι είναι στον καλύτερο βαθμό που μπορούσαν να είναι. Η δέσμευση της δημοτικής αρχής είναι και με τα παραχωρητήρια, δόθηκαν για τρία χρόνια στον ΠΑΣ Λαμία για να έχει το ΔΑΚ Λαμίας μέχρι το 2017 και τα δύο βοηθητικά γήπεδα, της Καμαρίτσας και της Άμπλιανης. Επιθυμία του Δήμου Λαμιέων είναι να συνεργαστεί με την ομάδα του ΠΑΣ Λαμία, θέλουμε να παραμείνει ο κ. Παπαϊωάννου στην ομάδα, θα προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε με οποιοδήποτε τρόπο και να παραμείνει και να βοηθήσουμε την ομάδα της Λαμίας να πάει πιο ψηλά. Σίγουρα υπάρχουν κάποια προβλήματα που πρέπει να τα λύσει ο Δήμος σε σύντομο χρονικό διάστημα και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο για να λυθεί το όποιο πρόβλημα.»
Σχόλια αναγνωστών