Φραντζή-Μεξιατικός 1-1: Mοιρασιά στο Φραντζή (φωτογραφίες)

lamianow

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του Α.Ο. Φραντζίου  με τον Μεξιατικό με τις δυο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις σε ενα παιχνίδι με καλό ρυθμό και δυνατές μονομαχίες με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα άλλα να μην μπορούν να εκμεταλλευτούν τις φάσεις που δημιουργήσαν απέναντι σττην νεανική ομάδα του Φραντζίου.

21
 Η ομάδα του Μεξιατικού μπήκε δυνατά στον αγώνα και μόλις στο 7′ ο Γαλάνης έβγαλε την σέντρα απο αριστερά και ο Κωστίκας με πλασέ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ στο 15′ νεα μεγάλη ευκαιρία με τον Κωστίκα και πάλι να άστοχει σε σούτ μέσα απο την μικρή περιοχή μετά απο σέντρα του Χειρόπουλου, στο 20′ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλντι  σε ανατροπή του Χειρόπουλου απο τον Ζησόπουλο με τον Ηλιόπουλο Γ.  όμως να αστοχεί απο  τα 11 βήματα στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και οτι δεν πέτυχε η  ομάδα του Μεξιατικού το κατάφερε η ομάδα του Φραντζίου με τον Ζησόπουλο στο 29′ μετά απο σέντρα του Αλτάνη  με πλασέ μέσα απο την περιοχή να κάνει το 1-0.
5
Η χαρά των γηπεδούχων όμως  κράτησε μόλις τρία λεπτά καθώς στο 32′ ο Χειρόπουλος κέρδισε και νέο πέναλτι που το εκτέλεσε ο ίδιος αυτή την φορά γράφοντας το 1-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
39
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε και δεν υπήρξε η μεγάλη φάση μέχρι το 80′ όταν ο Μάκκας αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες για το υπόλοιπο του αγώνα,έτσι η ομάδα του Φραντζίου αναθάρρησε και απείλησε πρώτα με σούτ του Αλτάνη στο 83′ με τον Λιάγκα να αποκρούει και στο 85′ ο Ζιάκας Π. έπιασε το μακρινό σούτ με την μπάλα να φεύγει μόλις άουτ, η ομάδα του Μεξιατικού ήταν αυτή όμως που έχασε την ευκαιρία να κλέψει το ματς στο 92′ όταν σε αντεπίθεση ο Μπέσσας βγήκε απέναντι απο τον Αρβανίτη με το σούτ του όμως να περνάει αούτ έτσι τελείωσε και ο αγώνας με το τελικό αποτέλεσμα να αφήνει ικανοποιημένες και τς δυο ομάδες.