“Γίνε ένα αστέρι για ένα παιδί με σοβαρή ασθένεια” είναι ο τίτλος μίας από τις πολλές δράσεις του οργανισμού Make A Whish, με πρωταγωνιστές τους μικρούς πάσχοντες από σοβαρές ασθένειες και συμμετέχοντες, μαθητές και εκπαιδευτικούς σχολείων από όλη την Ελλάδα.
Στο “αστέρι της ευχής” συμμετείχε φέτος και το Γυμνάσιο – Λύκειο Υπάτης. Οι μαθητές έβαλαν όλη τους τη φαντασία και φιλοτέχνησαν τα δικά τους αστέρια που συνοδεύονταν από τις ευχές τους, για όλα τα παιδιά – μαχητές, που παίρνουν δύναμη, μέσα από αυτή την όμορφη αλληλεπίδραση.
Νεράιδες, λίμνες, ελ΄άφια, δέντρα, λουδούδια και ένας ήλιος φωτεινός, ταξιδεύουν για το Make A Whish για να φωτίσουν τις ζωές των μικρών ασθενών.
![344314234 563210325956841 8059303481116983035 n](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/344314234_563210325956841_8059303481116983035_n-768x1024.jpg)
![344359951 775128087358969 643418589615875736 n](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/344359951_775128087358969_643418589615875736_n-768x1024.jpg)
![344363284 916686569408105 6176687582296051232 n](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/05/344363284_916686569408105_6176687582296051232_n-768x1024.jpg)