Ξέσπασε στον Λεβαδειακό

Λίγες ημέρες πριν από το ματς με την ΑΕΚ και μετά τη βαριά ήττα του από τον ΠΑΟΚ, ο Παναθηναϊκός ξέσπασε στον Λεβαδειακό, τον οποίο νίκησε 3-0 στη Λεωφόρο.

Το “τριφύλλι” με εννέα νέα πρόσωπα συγκριτικά με την ενδεκάδα της Τούμπας, μπήκε δυναντά στο ματς και ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 από το 26′, γεγονός που επέτρεψε στον Αναστασίου να δώσει χρόνο συμμετοχής και σε ποδοσφαιριστές που δεν έχουν πάρει αρκετό χρόνο συμμετοχής.

Ο Βέμερ που είχε να παίξει από τον αγώνα με την Καμπάλα στο Αζερμπαϊτζάν, μπήκε αλλαγή στο 57′, ενώ ντεμπούτο με την πρώτη ομάδα έκανε ο Λάζαρος Λάμπρου.

Το σκορ άνοιξε ο Σωτήρης Νίνης, ο οποίος στο 24′ κέρδισε πέναλτι και άνοιξε το σκορ, καθώς το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος. Δυο λεπτά αργότερα, ο σκόρερ του Παναθηναϊκού εκτέλεσε φάουλ από δεξιά κι ο Ταυλαρίδης με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός προσπάθησε να πιέσει, αλλά δεν δυσκόλεψε τον Κοτσόλη και στο 77′ ο Παναθηναϊκός τελείωσε το ματς όταν ο Κλωναρίδης σκόραρε με τρομερό δεξί σουτ!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Ταυλαρίδης, Χουχούμης, Μαρινάκης (57’ Βέμερ), Λαγός, Λουντ (70’ Καλτσάς), Νίνης, Πράνιτς, Πέτριτς, Κλωναρίδης (79’ Λάμπρου)
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Βερέμκο, Τριποτσέρης, Μαχαίρας (76’ Ντομοβτσίσκι), Μάγκας, Μίνγκα, Ρομέου (57’ Γιάχιτς), Θέος, Μάρκοβιτς (57’ Μανωλάς), Χατζηλάμπρος, Έντουιν, Μουλόπουλος.