Ξανά πρωτιά για Κέρκυρα, επιτέλους νίκη ο Αγροτικός! (BINTEO)

Η Λάρισα «καθάρισε» χθες κόντρα στον Απόλλωνα και πέρασε πρώτη, αλλά η Κέρκυρα δεν την αφήνει σε ησυχία. Επικράτησε σήμερα των Τρικάλων με 1-0 και συνεχίζει στην κορυφή της Football League.

Στο 60ό λεπτό του αγώνα ο ο Ματιού Γκομές έβγαλε σέντρα από δεξιά, ο Αρναρέλλης με προβολή έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0 υπέρ της Κέρκυρας στον αγώνα με τα Τρίκαλα. Στα επόμενα λεπτά ο Μπαλντοβαλίεφ έχασε τρομερό τετ α τετ και ο Ζορμπάς στο 76’ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Τα Τρίκαλα αύξησαν την πίεση μετά το 80’, όμως δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι παραπάνω και έμειναν στο -10 από τις θέσεις της ανόδου.

Αυτό ήταν το τελικό αποτέλεσμα, που έφερε τους Φαίακες στην κορυφή της βαθμολογίας.

Επιτέλους νίκη για τον Αγροτικό Αστέρα

Από τις 10 Ιανουαρίου είχε να πανηγυρίσει η ομάδα του Ευόσμου και τα κατάφερε στο εντός έδρας παιχνίδι με τον ΑΟΧ (1-0). Ο στόπερ Στέφανος Καπίας, με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 30′, έγραψε το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Τα Χανιά ολοκλήρωσαν με παίκτη λιγότερο καθώς στο 82′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Δεινόπαπας.

Δεν… μπορεί η Παναχαϊκή

Οι Αχαιοί, με τον Φυντάνη αντί του Σταθόπουλου στον πάγκο, ηττήθηκαν 1-0 από τον Πανσερραϊκό στην έδρα τους, χάρτη σε γκολ του Εμίλιο Φουρτάδο στο 85′, με προβολή. Ο επιθετικός από το Πράσινο Ακρωτήρι σκόραρε για 11η φορά εφέτος, ενώ τα «λιοντάρια» διεύρυναν το αήττητο στα επτά ματς.