(Video) Τρομακτική Σουόνσι, διέλυσε με 8-1 τη Νοτς Κάουντι

lamianow Add a Comment

H Σουόνσι ήταν απίθανη, τρομακτική, διέλυσε με 8-1 τη Νοτς Κάουντι σε επαναληπτικό ματς κυπέλλου. Ηταν η μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία της στη διοργάνωση και βρέθηκε στους «16» της διοργάνωσης. Την τελευταία φορά που είχε σκοράρει τρεις φορές στο ημίχρονο στο Liberty Stadium ήταν τον Αύγουστο του 2013 με την Πετρολούλ.

Ο Αμπραχαμ άνοιξε το σκορ, με τον Ντάιερ να παίρνει τη σκυτάλη και να σκοράρει δυο φορές (20′, 30′). Η Νοτς Κάουντι μείωσε στο 35′ με τον Νουρ, αλλά ο Αμπραχαμ στο 45′ σφράγισε την πρόκριση. Καταιγιστικοί οι Ουαλοί και στην επανάληψη, ο Νόουτον στο 53′, ο Ρούτλετζ στο 57′, ο Κάρολ στο 65′ και ο Τζέιμς στο 82′ διαμόρφωσαν το 8-1. Στην επόμενη φάση η Σουόνσι θα φιλοξενηθεί από τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ.

Η Ρότσντεϊλ επικράτησε 1-0 της Μίλγουολ με γκολ του Χέντερσον, γεγονός που της έδωσε την πρόκριση στους «16» του κυπέλλου μόλις για τρίτη φορά στην ιστορία της. Εκεί θα βρει μια εκ των Νιούπορτ, Τότεναμ.

Στην επόμενη φάση και η Χάντερσφιλντ, η οποία χρειάστηκε την παράταση για να πάρει το εισιτήριο! Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν 4-1 της Μπέρμιγχαμ και στους «16» θα υποδεχθούν τη Γιουνάιτεντ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ανταμς στο 52′, αλλά το αυτογκόλ του Ρόμπερτς έφερε το ματς στα ίσα. Στο 94′ ο Μουνιέ πέτυχε το 2-1, τρία λεπτά αργότερα ο Λα Πάρα σημείωσε το 3-1 και στο 106′ ο Ινς διαμόρφωσε το 4-1.