Τρίκαλα – Λαύριο 81-77: Πλέον βλέπουν ψηλότερα

Lamianow.gr Add a Comment
1 Min Read

Τα Τρίκαλα νίκησαν το Λαύριο εντός έδρας πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα (81-77)

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και το προβάδισμα σχεδόν σε ολόκληρη την διάρκεια της αναμέτρησης.

Ωστόσο η διαφορά άνοιξε στο τρίτο δεκάλεπτο όταν το 39-36 του ημιχρόνου με επιμέρους σκορ 27-17 μετατράπηκε σε 66-53 και πλέον όλα είχαν κριθεί.

Οι νεοφώτιστοι δεν τα παράτησαν και μείωσαν για το τελικό 81-77. Κορυφαίος των Θεσσαλών ήταν ο Ρόμπινσον ο οποίος σημείωσε 18 πόντους, ενώ πρώτος σκόρερ του Λαυρίου και του αγώνα ήταν ο Μπολντς με 24.

Δεκάλεπτα: 27-22, 39-36, 66-53, 81-77

Τρίκαλα (Κώστας Φλεβαράκης): Κάντουγκαν 8 (1), Ντάουελ 12 (2), Σόκο 4, Τσιλούλης, Καραθανάσης 6 (1), Τσιάρας 10 (1), Κόντζερ 12 (2), Καλλές 3, Ρόμπινσον 18 (2), Καλογιαννίδης, Τιγκ 6, Βαρυτιμιάδης

Λαύριο (Χρήστος Σερέλης): Χάμιλτον 2, Μπολντς 24 (2), Γιανγκ 5, Κρούμπαλι 16, Σακελλαρίου 9 (2), Περράκης, Γιαννακόπουλος 6 (1), Κακλαμανάκης, Μπάρλος 11, Καπώνης 4