Tραγωδία τα ξημερώματα κοντά στην Άμφισσα. Σε τροχαίο ατύχημα που σημειώθηκε λίγο μετά τις 5.00 -στο ύψος του ΚΤΕΟ- ένα 21χρονο παλικάρι άφησε την τελευταία του πνοή ενώ οι δύο φίλοι του νοσηλεύονται τραυματισμένοι στο νοσοκομείο.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ οι τρεις νεαροί κινούνταν με το αυτοκίνητο ιδιοκτησίας της μητέρας του οδηγού στο ρεύμα προς τη Λαμία, όταν για άγνωστο λόγο, ο νεαρός έχασε τον έλεγχο του οχήματος και αυτό εξετράπη της πορείας του και έπεσε πάνω σε κολώνα φωτισμού.
Η είδηση σκόρπισε θλίψη στην γειτονική Άμφισσα μιας και το νεαρό παιδί ήταν ιδιαίτερα γνωστό στην κοινωνία της περιοχής. Ο άτυχος νεαρός σε μια εβδομάδα είχε τα γενέθλιά του.
Την προανάκρικη για τους λόγους που οδήγησαν στο τροχαία διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Άμφισσας.