Επιθεώρηση στρατιωτικών μονάδων της Λέσβου πραγματοποίησε χθες Τετάρτη ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ στρατηγός Κωνσταντίνος Φλώρος, ο οποίος σε ανάρτησή του στο twitter χαρακτήρισε τα στελέχη των Ενόπλων Δυνάμεων που υπηρετούν εκεί «άγρυπνους φύλακες του Ανατολικού Αιγαίου».
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/04/EyYoC4iW8AUBVgQ-600x400.jpeg)
«Στη Λέσβο της Σαπφούς, του Ελύτη, του Μυριβήλη και του Βενέζη, με τους άγρυπνους φύλακες του Ανατολικού Αιγαίου. Υψηλό ηθικό, επαγγελματισμός, ετοιμότητα και αποτελεσματικότητα!» έγραψε ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ.
Ο αρχηγός ΓΕΕΘΑ επισκέφθηκε μονάδες και φυλάκια της ζώνης ευθύνης της 98ης Ανώτερης Διοίκησης Ταγμάτων Εθνοφυλακής.
![](https://www.in.gr/wp-content/uploads/2021/04/EyYoC4lXIAsARRp-600x400.jpeg)
Κατά την διάρκεια της επίσκεψης του συναντήθηκε με τους δημάρχους του νησιού, με τον Μητροπολίτη Μυτιλήνης καθώς και με τον Γενικό αστυνομικό διευθυντή περιφέρειας Βορείου Αιγαίου.
in.gr