Θύελλα Μεγ. Βρύσης-Γλύφα 5-2: “Πεντάσφαιρη” (φωτογραφίες)

lamianow Add a Comment
1 Min Read

Ένα όμορφο παιχνίδι με πολλά γκολ πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στην Αγία Παρασκευή ανάμεσα στην πρωτοπόρο του 2ου ομίλου Θύελλα Μεγάλης Βρύσης και την Γλύφα. Η τυπικά γηπεδούχος του Γιάννη Περιβολιώτη πανηγύρισε… ευρεία νίκη με 5-2!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να αστοχούν σε πέναλτι, ενώ το σκορ άνοιξε στο 7΄ ο Ασπιώτης. Ο ίδιος μάλιστα με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα πέτυχε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν και πάλι στο παιχνίδι στο 34΄ με τον Τσιλαφάκη να μειώνει. Βέβαια λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους ο Μιχάλης Καλύβας έγραψε το 3-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Με την έναρξη της επανάληψης η Γλύφα μείωσε εκ νέου σε 3-2 με τον Ντούλα  (51΄). Βέβαια αυτό ήταν προσωρινό αφού οι γηπεδούχοι βρήκαν άλλα δύο γκολ στο 62΄ και το 84΄ από τον Τζοβάρα για το τελικό 5-2.
Διαιτητής: Κούδας
Βοηθοί:Καλύβας-Κακλή
ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ ΒΡΥΣΗΣ (Γ.Περιβολιώτης): Μπαγινετας Β, Τσέλιος, Λεπίδας(63΄ Μπαγινετας Η), Χατζάρας, Τζοβάρας, Παπακώστας, Παπαθανάσης, Ραχούτης, Ασπιώτης(73΄ Μπούσιος), Καλύβας, Ρεμι(73΄ Μπλάνης)
ΓΛΥΦΑ: Ζωγραφάκης, Τσιλαφάκης Α(34΄ Κωνσταντίνου Ι), Παπακωνσταντίνου Δ, Παπακωνσταντίνου Γ, Θυμιακός, Παπακωνσταντίνου Ι, Καραγέωργος, Ντούλας(80΄ Ευσταθίου), Τσιλαφάκης Δ, Τσιλίκας, Κόρκος(73΄ Κωνσταντίνου ΙΦ).