Τέλος καλό… όλα καλά για Καλλονή

Lamianow.gr
2 Min Read

Οι νησιώτες πήραν την εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με αντίπαλο τον Ατρόμητο για την 34η και τελευταία αγωνιστική της Super League και διασφάλισε την παρουσία της στα “μεγάλα σαλόνια”.

Το παιχνίδι δεν είχε καλό ρυθμό στα πρώτα του λεπτά, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να μην δούμε πολλές φάσεις. Στην πρώτη αξιόλογη στιγμή στο ματς όμως (23′), ο Μίνγκας πρόλαβε τον Λαζαρίδη και με σουτ (μύτο) από την περιοχή άνοιξε το σκορ για την Καλλονή. Μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους οι νησιώτες έδειξαν καλύτερο πρόσωπο, χάνοντας σπουδαία ευκαιρία στο 30′, με τον Γκορμπούνοφ να διώχνει εντυπωσιακά το σουτ του Μανούσου.

Πάντως, οι Περιστεριώτες έφτασαν μια ανάσα από το 1-1 στο 41′, όταν μετά το “τσαφ” του Καραμάνου και με εξουδετερωμένο τον Άλεξιτς, ο Δημούτσος σε κενή εστία, έστειλε την μπάλα άουτ. Το παιχνίδι στην επανάληψη είχε πολύ καλό ρυθμό, με την καλλονή να αγγίζει το 2-0 στο 78′ με το δοκάρι του Μίνγκα και τον Ατρόμητο να φέρνει το ματς στα ίσα στο 84′ με τον Παπάζογλου.

Οι συνθέσεις:

Καλλονή: Αλέξιτς, Καλτσάς, Αναστασιάδης, Αντέχο, Γιορέντε, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Λεοζίνιο (76′ Αράς), Μανούσος (90+1′ Πιπίνης), Μίνγκας (81′ Μαρσέλο), Πετρόπουλος

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Κυριακίδης, Φυτανίδης, Κοντοές, Λαζαρίδης, Αγκουαζί, Μπάλλας (51′ Κατσουράνης), Δημούτσος (64′ Παπάζογλου), Ούμπιδες, Καραμάνος, Μπρίτο (54′ Καράσκο)