Στους “16” η Βέροια, πέρασε από την Λαμία!

1 Min Read

Το γκολ του Μαγέφσκι στο 6ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση της Βέροιας με την αδιάφορη Λαμία και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η Βέροια μπήκε πιο δυνατά στο ματς και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, όταν ο Κόλα τροφοδότησε τον Μαγέφσκι κι εκείνος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Λαμία είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες να ισοφαρίσει ωστόσο τόσο στο 17′ όσο και στο 72′ οι προσπάθειες των Καλαϊτζίδη και Mατσιόπουλου βρήκαν στο δοκάρι. Το 0-1 έμεινε μέχρι τέλος και η “βασίλισσα του βορρά” πήρε το εισιτήριο για τους 16.

Οι συνθέσεις

Λαμία: Πάππος, Τσόπελας, Κοτσώνης, Πίντο, Καλαϊτζίδης, Ματσιόπουλος, Ενγκουέμ, Μπουλουλής, Αντωνίου, Παπαευθυμίου, Αλεξίου.

Βέροια: Καντιμοίρης, Σιόντης, Μαραγκός, Ετζενγκέλε, Νάστος, Ιμπραΐμ, Καρακώστας, Γεωργιάδης, Ξόμπλιος, Μαγέφσκι, Κόλα.