Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ ανακοινώνει την συνεργασία μας, με τον αθλητή ΛΙΑΠΗ ΜΙΧΑΛΗ.
Ο Μιχάλης Λιάπης, γεννήθηκε το έτος 1995,έχει ύψος 1,92 και αγωνίζεται στις θέσεις των guard. Στην αθλητική του διαδρομή έχει αγωνιστεί με επιτυχία σε ομάδες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ΠΑΟΚ,ΗΡΑΚΛΗΣ,ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ.
![](https://lamianow.gr/wp-content/uploads/2023/08/1-10.jpg)
Πέρσι αγωνίσθηκε στην ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ Θεσσαλονίκης. Αθλητής με μπασκετική παιδεία και η παρουσία του σε κάθε ομάδα αναγκαία, όπου το ομαδικό πνεύμα είναι κυρίαρχο. Η διάθεσή του για άμυνα παροιμιώδης και η ευχέρειά του να σκοράρει, αποτελούν τις σταθερές λύσεις για την ομάδα.
Μιχάλη καλώς ήρθες στην ομάδα μας και πάντα υγιής.
Το ΔΣ του ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ