Στο ξύλο δεν νίκησε κανείς!

lamianow Add a Comment

Σε ένα πολύ κακό ματς στο AEL FC Arena, Λάρισα και Παναθηναϊκός έμειναν στο 0-0 αφού αναλώθηκαν στα σκληρά μαρκαρίσματα, τα φάουλ αλλά και τα πολλά νεύρα!

Το ματς

Στο πρώτο μέρος δεν είδαμε καλό ποδόσφαιρο, ούτε και κλασικές ευκαιρίες από τις δύο ομάδες, οι οποίες πρωταγωνίστησαν στο να μοιράζουν… φάουλ!

Κίτρινες κάρτες, σκληρά μαρκαρίσματα, διαμαρτυρίες, πολλά νεύρα και… γλιστρήματα ήταν τα μόνα που μας έμειναν από το πρώτο ημίχρονο, πέρα από ένα μακρινό σουτ του Ναζλίδη από τα 10 μ., με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 51’ έγινε η πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς από την ΑΕΛ, με τον Ντοντό να εκμεταλλεύεται το λάθος του Κουλιμπαλί και να παίρνει την κεφαλιά, έδωσε στον Ναζλίδη, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Τρία λεπτά μετά ο Ντοντό πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για τη Λάρισα!

Στο 62’ οι «πράσινοι» έκαναν την πρώτη καλή ευκαιρία, ο Βλαχοδήμος έδωσε στον Μπεργκ, ο Σουηδός σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

Στο 81’ ο Παναθηναϊκός έμεινε με 10 παίκτες αφού ο Ζέκα αποβλήθηκε από το ματς, μετά από χτύπημα εκτός φάσης στον Αναστασόπουλο…

Στο 92’ ο Λέτο έχασε μεγάλη ευκαιρία με ένα διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε σε κόρνερ.

Το 0-0 έμεινε μέχρι τη λήξη και ο Παναθηναϊκός πλέον βρίσκεται στο -9 από τον Ολυμπιακό, ενώ παραμένει στη 2η θέση με 22 βαθμούς, όσους και η Ξάνθη!

ΑΕΛ: Ξενοδόχοφ, Ρέντζας, Γκόλιας (87’ Λαμπρόπουλος), Φάρκας, Μονιάκης, Αναστασόπουλος (83’ Ποτουρίδης), Φατιόν, Ντοντό, Κάπος (75’ Γιοβάνοβιτς), Ναζλίδης, Ντελέτιτς
Στον πάγκο της ΑΕΛ: Κουτογλίδης, Ουρτάδο, Κόντορ, Ναβάρο

Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος, Μολέδο, Χουλτ, Κουτρουμπής, Κουλιμπαλί, Ζέκα, Μαρινάκης, Εμποκού (65’ Λέτο), Μπουμάλ (58’ Π. Βλαχοδήμος), Μπεργκ, Βιγιαφάνιες (84’ Μέστο)
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Στιλ, Χουχούμης, Ρινάλντι, Τελάντερ

Διαιτητής: Παπαδόπουλος
Βοηθοί: Ακρίβος, Σίπκας
Γήπεδο: AEL FC Arena