Ψυχάρες τα κορίτσια του ΑΟΛ-Πήραν το θρίλερ! (εικόνες από αγωνιστικό, εξέδρα+video)

lamianow Add a Comment

Σε ένα ακόμη  “θρίλερ” στο Χαλκιοπούλειο ο ΑΟ Λαμίας έβγαλε ψυχή!

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, επικράτησε στο τάι μπρέικ (16-25, 25-21, 25-18, 25-27, 16-14) του ΓΑΣ Μεσσαρά στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Pre League.

Τα κορίτσια του ΑΟΛ επέστρεψαν στις νίκες, μετά την εκτός έδρας ήττα από το Αιγάλεω της περασμένης αγωνιστικής και πλέον περιμένει τον αγώνα της ερχόμενης Τετάρτης (20/12) κόντρα στα Βριλήσσια στην Αθήνα για να κλείσει τον α’ γύρο του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχες δεν μπήκαν καλά στην αναμέτρηση χάνοντας το πρώτο σετ, στη συνέχεια ωστόσο βελτίωσαν την απόδοσή τους παίρνοντας το 2ο και 3ο σετ με 25-21 και 25-18. Στο 4ο σετ οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν και έδειχναν ότι θα πάρουν εύκολα το σετ ωστόσο ο ΑΟΛ με αντεπίθεση στο φινάλε και παρότι έστειλε στην παράταση το σετ δεν μπόρεσε να το κερδίσει με τον ΓΑΣ Μεσσαρά να στέλνει το ματς στο 2-2 και στο τάι μπρέικ.

Το φινάλε ήταν χιτσκοκικό. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν διατηρώντας ένα προβάδισμα μέχρι και το 12-14. Τα κορίτσια του ΑΟΛ όμως βγάζοντας ψυχή γύρισαν τούμπα το παιχνίδι κερδίζοντας στο φινάλε με 16-14 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που ικανοποίησε τους εκατοντάδες φίλους της λαμιώτικης ομάδας που βρέθηκαν στο Χαλκιοπούλειο. Ο ΑΟΛ με τους δύο βαθμούς που κατέκτησε σήμερα έφτασε στους 12.