Play Off-B Kατηγορία: Δόξα Μοσχοχωρίου-Όμβρος Ομβριακής 1-1 (photos)

1 Min Read

Πρεμιέρα είχαμε το απόγευμα του Σαββάτου στα play off του 4ου ομίλου της Β κατηγορίας. Στο Μοσχοχώρι η τοπική Δόξα αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 με τον Όμβρο Ομβριακής.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση και μόλις στο 6ο λεπτό κατάφεραν να προηγηθούν με κοντινό πλασέ του Μπαντέ. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο ίδιο σχεδόν χρονικό σημείο (όπως και στην έναρξη του παιχνιδιού) στο 7 λεπτό της επανάληψης το ματς ήρθε στα ίσια αφού ο Καρβούνης ισοφάρισε με κεφαλιά για την Δόξα Μοσχοχωρίου.

Η συνέχεια της αναμέτρησης είχε αρκετό πάθος και από τις δύο πλευρές και εκατέρωθεν ευκαιρίες ωστόσο το 1-1 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά από αυτή την εξέλιξη ο Όμβρος έφτασε στους 3 βαθμούς και η Δόξα Μοσχοχωρίου στους 2 πόντους.

Δοξα Μοσχοχωρίου (Φωτόπουλος): Συκκάς, Ζαρκάδας (44′ Μάγκας), Δοντάς, Λέβας, Παπαθανασίου, Χριστόπουλος, Νάσιος Στ., Καρβούνης, Νάσιος Α, Γαρουφαλής, Σαϊτης.
Όμβρος (Θαν.Μασιάλας): Τσιρίγκας, Μασιάλας, Σταυρόπουλος, Μπακοστέργιος Ε, Γιαννακόπουλος, Λελεντζής, Ντούλας, Σαϊτης (Μπακοστεργιος Α 75′), Μπαντές (57′ Γκαρίλας), Αντώνοπουλος (61′ Παρούσης), Καρυώτης.