Play off-1ου Ομίλου: Aγ.Σεραφείμ-Αγρότης Τραγάνας 2-0 (photos)

1 Min Read

Mε το δεξί μπήκε στην διαδικασία των play off ο Aστέρας Αγίου Σεραφείμ. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα έχοντας και δοκάρι μόλις στο 9ο λεπτό ο Αστέρας ωστόσο ισορρόπησε στην πορεία σκοράροντας μάλιστα δύο γκολ μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 24ο λεπτό μετά από κεφαλιά του Ευσταθίου μετά από εκτέλεση φάουλ του Κατσαρρέλη. Λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 42’΄γράφτηκε και ο επίλογος. Ο Αστέρας έκανε το 2-0 μετά από πλασέ του Κατσαρέλη.

Αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ αφού τόσο στο 73′ όπου σε μια τετραπλή φάση ο Αστέρας Αγίου Σεραφείμ έβγαλε ισάριθμες αποκρούσεις σε προσπάθεια της Τραγάνας να μειώσει όσο και στο 81′ όπου ο Αγρότης είχε και 2ο δοκάρι με τον Βλάχο. Νίκη που φέρνει πλέον τον Άγιο Σεραφείμ στους 4 βαθμούς και φουντώνει την μάχη της ανόδου μετά και την επικράτηση της Λάρυμνας.

ΑΣΤ.ΑΓΙΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ: Φούντας, Καραγκούνης, Νάσιος, Κατσαρέλης, Κουντουργιώτης, Μπατσογιάννης, Ζαχαρόπουλος, Ευσταθίου, Κωνσταντόπουλος, Ντεντενικαι.

ΑΓΡ.ΤΡΑΓΑΝΑΣ: Ψίλλος, Στρώνης, Ζυγοκώστας, Κούρος, Ζυγοκώστας Ν, Καλλής, Γουρνάς, Κυριαζής, Σαχόλι, Μπεκίρης, Βλάχος.