Με κάθε επισημότητα τελέστηκε σήμερα το πρωί ο εορτασμός των Θεοφανίων για την Φθιώτιδα, χοροσταντούντος του Μητροπολίτου Φθιώτιδας Νικολάου.
Παρουσία πλήθους κόσμου και επισήμων πραγματοποιήθηκε στο λιμάνι της Στυλίδας ο αγιασμός των υδάτων με τέσσερις τολμηρούς να βουτούν στα παγωμένα νερά και τον 19χρονο Νίκο Μανιωτη να είναι αυτός που να πιάνει τελικά πρώτος το Σταυρό.
Contents
Με κάθε επισημότητα τελέστηκε σήμερα το πρωί ο εορτασμός των Θεοφανίων για την Φθιώτιδα, χοροσταντούντος του Μητροπολίτου Φθιώτιδας Νικολάου.Παρουσία πλήθους κόσμου και επισήμων πραγματοποιήθηκε στο λιμάνι της Στυλίδας ο αγιασμός των υδάτων με τέσσερις τολμηρούς να βουτούν στα παγωμένα νερά και τον 19χρονο Νίκο Μανιωτη να είναι αυτός που να πιάνει τελικά πρώτος το Σταυρό.