Περιφέρεια… φωτιά η Μπαρτσελόνα του Μπαρτζώκα!

lamianow Add a Comment
1 Min Read

Από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά, η Μπαρτσελόνα ξεδίπλωσε την ποιότητά της στο παρκέ απέναντι στην Ανδόρρα και έτσι έφτασε στη φιλική νίκη με το τελικό 80-54.

Στην πρώτη περίοδο, ο ρυθμός του ματς ήταν πολύ κακός, ωστόσο η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα διατηρούσε το προβάδισμα (13-11) και μάλιστα τελείωσε το ματς με 10/16 τρίποντα, ενώ από την άλλη οι αντίπαλοί της είχαν 1/20!

Πρώτος σκόρερ για τους Καταλανούς ήταν ο Ταϊρίς Ράις με 15 πόντους, 4 ασίστ, αλλά 7 λάθη, με τον Σένα να είχε 14 πόντους, ενώ ο Στράτος Περπέρογλου σε 25:39’’ είχε 5 πόντους (2/7 σουτ), 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Από τους ηττημένους κορυφαίος ήταν ο Στέβιτς με 14 πόντους και 6 ριμπάουντ, με τον Θανάση Αντετοκούνμπο να παίζει για 24:05’’ και να είχε 7 πόντους, αλλά ήταν πολύ άστοχος, καθώς μέτρησε 2/9 σουτ και 3/8 βολές, ενώ ακόμη είχε 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 13-11, 33-24, 60-42, 80-54