ΠΑΣ Λαμία-Παναιτωλικός 2-2: Φέρτε μας τον ψυχίατρο… (εικόνες)

lamianow Add a Comment
3 Min Read

Έναν ανέλπιστο βαθμό πανηγύρισε το απόγευμα της Κυριακής στο ΔΑΚ Λαμίας απέναντι στον Παναιτωλικό ο ΠΑΣ Λαμία. Ενώ μέχρι το 68ο λεπτό το ματς ήταν στο 0-2 και όλα έδειχναν βάσει εικόνας ότι ο ΠΑΣ δεν μπορεί να “κλέψει” την ισοπαλία, έγινε και αυτό! Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα του Τεννέ με τον Βουό βρήκε μια ισοπαλία σαν… νίκη!

Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν με τον Ρόσα στο 12 και ντούμπάραν τα γκολ τους στο 24′ με τον Ντίας. Η Λαμία μείωσε με τον Ακόστα στο 69 με σουτ αριστερά μέσα στην μεγάλη περιοχή και “έκλεψε” τον πόντο στην τελευταία φάση της αναμέτρησης σε ένα ΔΑΚ που σηκώθηκε στον αέρα μετά την ισοφάριση.

Με 10 τελείωσε ο Παναιτωλικός μετά την αποβολή του Μπεχαράνο με 9 η Λαμία λόγω αποβολής των Ακόστα και Παπαδόπουλου.

TO ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
2′ Καλή στιγμή για τη Λαμία. Γύρισμα του Μπλάζιτς από δεξιά, πέφτει και διώχνει με τις γροθιές ο Τσέναμο.
12′: Τρομερό κενό στην άμυνα της Λαμίας, ο Μαρινάκης θα βγάλει τη σέντρα από δεξιά, ο Ντίας, ολομόναχος στη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων, κάνει το σουτ, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι, με τον Ρόσα να παίρνει το… ριμπάουντ και, με κεφαλιά, να ανοίγει το σκορ για τους Αγρινιώτες!
22′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Πολύ δύσκολο, ευθύβολο σουτ από τον Βασιλαντωνόπουλο, από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
24′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 0-2! Αντεπίθεση για σεμινάριο από τους Αγρινιώτες, έκρυψαν την μπάλα, με τον Ντίας να την… εμφανίζει στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, με το τέταρτο τέρμα του στη Σούπερ Λίγκα!Ήταν καταπληκτική η συνεργασία των παικτών του Χάβου: Κάθετη πάσα του Ρόσα στον Μάζουρεκ, εκείνος «πάτησε» στον Ντίας με τακουνάκι και ο τελευταίος «έγραψε» το 2-0 για τους φιλοξενούμενους. Γκολ-ποίημα!
28′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μάζουρεκ «χόρεψε» τους πάντες στην άμυνα της Λαμίας, σούταρε, μεγάλη επέμβαση του Παπαδόπουλου, αποτρέπει το 0-3!
69′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ, 1-2! Καταπληκτική ασίστ του Καραγιάννη στον Ακόστα, εξαιρετικό τελείωμα από τον Ισπανό και η μπάλα στα δίχτυα! Νέο ενδιαφέρον στο ματς.
90’+5′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και άρα, αποβολή για Μπεχαράνο, και απευθείας κόκκινη στον Ακόστα, καθώς οι δύο παίκτες είχαν μία αψιμαχία!
97′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ, 2-2! Λάθος του Τσοκάνη, γίνεται μια σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Όμο, δεύτερη κεφαλιά του Μπλάζιτς, νέα κεφαλιά του Βουό και η μπάλα στα δίχτυα!
90’+8′ Απευθείας κόκκινη για τον γκολκίπερ της Λαμίας, τον Παπαδόπουλο!