ΠΑΣ Λαμία: Μεγάλη νίκη για την Κ17 επί του ΠΑΟΚ – Ισοπαλία για την Κ19

1 Min Read

Για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών Κ17 της Super League, η ομάδα της Λαμίας υποδέχθηκε τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, ΠΑΟΚ, του οποίου και επιβλήθηκε με σκορ 1-0 πετυχαίνοντας μια μεγάλη νίκη.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης του έκρινε και τη νίκη για τους γηπεδούχους, πέτυχε ο Βερής στο 20ο λεπτό του αγώνα.

Η σύνθεση της Λαμίας (Σπύρος Κουκούλης): Καραγιώργος, Καψαλιάρης, Κούτλας, Γκλάβας (45΄ Σχίζας), Ζαλοκώστας, Κατσίκας, Κλητοράκης, Τσίτζηρας (70΄ Τσάμαλης), Βερής, Καψής (60΄ Αναγνωστόπουλος), Νικολόπουλος

Κ19: ΠΑΣ Λαμία – Αστέρας Τρίπολης 1-1

Για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών Κ19 της Super League η ομάδα της Λαμίας υποδέχθηκε τον Αστέρα Τρίπολης με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1.

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με γκολ του Μιχόπουλου και η Λαμία ισοφάρισε στο 75ο λεπτό με τον Κοντονίκο.

Η σύνθεση της Λαμίας (Απόστολος Παπανικολάου): Καραγιάννης, Δερματάς, Πέτρου, Τρούμπουλος, Αναγνωστόπουλος, Κώνστας, Μαργαρίτης (68΄ Δαβής), Κοντονίκος (85΄ Κωστακόπουλος), Κυριζάκης, Γιαννακάκος (88΄ Αποστόλου)