ΠΑΣ Λαμία-Κισσαμικός 0-0: Δεν σκόραρε, δεν κέρδισε…

Lamianow.gr 2 comments

Μια Λαμία με διάθεση, πάθος (κυρίως στο 2ο ημίχρονο) αλλά χωρίς τελική ενέργεια και… γκολ, έμεινε στο 0-0 με τον Κισσαμικό το μεσημέρι της Κυριακής στο ΔΑΚ. Το συγκρότημα του Γιώργου Βαζάκα αν και πήρε κάποια ρίσκα στην επανάληψη φανέρωσε και πάλι τις τρανταχτές αδυναμίες στο επιθετικό κομμάτι μένοντας απόλυτα φυσιολογικά στο μηδέν.

Αξίζει βέβαια να σημειώσουμε πως εκτός από ένα σουτ του Μανιάς στο 14ο λεπτό και μια προσπάθεια του Ταραλίδη στην επανάληψη η Λαμία δεν κινδύνεψε από έναν αντίπαλο που “στήθηκε” στο ΔΑΚ αποκλειστικά για την ισοπαλία.

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι η Λαμία άφησε δύο βαθμούς κόντρα σε έναν “σφιχτό” αντίπαλο που δεν “ξεμύτισε” από την περιοχή του.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

5′ Ο Νατσιόπουλος εκτέλεσε το φάουλ για τη Λαμία, ο Λαζαρίδης έδιωξε δύσκολα, στη συνέχεια ο Λεάντρο έκανε το ανάποδο ψαλίδι με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

10′ O Eνγκουέμ πάσαρε στον Πίντο, αυτός έκανε το σουτ από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, με τη μπάλα να κοντράρει και να φεύγει σε κόρνερ.

14′ Μακρινό σουτ του Μάνα για τους φιλοξενούμενους, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Ρίζος.

44′ Σέντρα από το Ζουλιώτη, χλιαρή κεφαλιά του Ενγκουέμ, η μπάλα άουτ.

54′ Σέντρα του Παπαευθυμίου από δεξιά, έδιωξε ο Γιαννίτσης προ του Πίντο.

58′ Συρτή σέντρα του Πίντο από τα αριστερά, όμως κανένας παίκτης της Λαμίας δεν βρέθηκε στην πορεία της μπάλας για να την σπρώξει στα δίχτυα.

66′ Mετά από εκτέλεση φάουλ, ο Πίντο έκανε το σουτ, με τη μπάλα να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ.

67′ Ο Ταραλίδης για τον Κισσαμικό έκανε το διαγώνιο σουτ με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

81′ Ζουλιώτης έκανε το πλάγιο άουτ κεφαλιά του Νεόφυτου η μπάλα στον Πίντο που έκανε το σουτ και με τα πόδια έδιωξε ο Λαζαρίδης.

86′ Σέντρα σουτ του Λεάντρο η μπάλα λίγο άουτ.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Γιώργος Βαζάκας): Ρίζος, Ζουλιώτης, Κοντέων, Λεάντρο, Τσαμούρης, Σιλιγαρδάκης, Νεόφυτος, Ενγκουέμ (61’ Τόσκας), Παπαευθυμίου (78’ Καραγιάννης), Νατσιόπουλος (85’ Καραλής), Πίντο

KIΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Ποσόνκοβιτς, Πότσι, Βάττης (62’ Λώττας), Γιαννίτσης, Ταραλίδης, Μάντζης (75’ Τσικουδάκης), Τσοντάκης, Σελινιωτάκης, Μάνας (85’ Σουμπασάκης).