Παρελθόν και με τη βούλα ο Βουό από τον ΠΑΣ Λαμία

Δημήτρης Λάιος Add a Comment
1 Min Read

“Η ΠΑΕ ΠΑΣ Λαμία ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Djilly Arsene Patrick Vouho”, αναφέρει η ανακοίνωση του ΠΑΣ Λαμία, με την οποία στην ουσία οι κυανόλευκοι αποχαιρετούν τον ιβοριανό επιθετικό.

Ο 30χρονος σέντερ φορ που επιστρέφει στον ΟΦΗ, ήρθε στη Λαμία το καλοκαίρι και έκτοτε πραγματοποίησε δέκα συμμετοχές στο πρωτάθλημα με ένα γκολ και άλλες τρεις στο κύπελλο.

Το γκολ του βέβαια αν και ήταν μόλις ένα θα μείνει αξέχαστο στους φίλους του ΠΑΣ Λαμία καθώς ήταν αυτό που επέστρεφε τους κυανόλευκους από την κόλαση στον παράδεισο σε εκείνο το αξιομνημόνευτο 2-2 κόντρα στον Παναιτωλικό στις 3 Δεκεμβρίου του 2017. Ο Παναιτωλικός είχε προηγηθεί 0-2, αλλά η Λαμία επέστρεψε στα τελευταία λεπτά και ισοφάρισε με τον Βουό να σκοράρει στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων!