Παραμονή και μαθηματικά για το Μαρτίνο, νίκη στο 95′ με Ρήγα Φεραίο!

Lamianow.gr
2 Min Read

Με ένα γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Οπούντιος, έκλεψε την από τον Ρήγα Φεραίο.  Οι γηπεδούχοι κέρδισαν 2-1 και ανάγκασαν το Ρήγα, στην πρώτη τους ήττα, στον δεύτερο γύρο.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές για να ανοίξουν το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 57’.Ο Σπαθής, εκτέλεσε κόρνερ και με κεφαλιά ο Χατζής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Νικολόπουλος βρήκε τον Γκριτζάπη και με σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Καπός με πλασέ χάρισε την νίκη στην ομάδα του.

Συνθέσεις:

Οπούντιος: Τσίμας, Κουτσούμπας, Στυλιανός, Σπυριδάκης, Μπαρκώσης, Γκριτζάπης, Νικολόπουλος (89′ Μαλέρδος), Βλάχος, Καπός, Καντού, Κόκα (75′ Κωτσαλάς).

Ρήγας Φεραίος: Κεφαλάς, Χατζηαθανασίου, Σπαθής, Ναουμίδης, Βουραζέρης, Χατζής, Αλεξίου, Ζενούνι, Μπίκας (89′ Γούτσιος), Κεμάλλι (85′ Γεωργατζής), Μαλάκος (46′ Γουτούλης).

TA AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 26ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Τρίκαλα 1-1 (84′ Δημητρίου / 12′ Κέρι)
Οπούντιος Μαρτίνου – Ρήγας Φεραίος 2-1 (58′ Γκριτζάπης. 90+5′ Καπός / 57′ Χατζής)
Αναγέννηση Άρτας – ΑΕ Καραϊσκάκης 0-2 (62′ Τζερεμές, 87′ Κόλλινς)
Δωτιέας Αγιάς – Μακροχώρι 2-0 (20′ Τσατσαλίδης, 39′ Κουβελάς)
Πύρασος – Θεσπρωτός 2-0 (10′-71′ Κοντοβάς Π.Χ.)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Βατανιακός 2-0 (37′ Χάμος, 40′ Καραγκούνης)
Εθνικός Φιλιππιάδας – Λευκάδια 3-0 α.α.
Πυρσός Γρεβενών – Κοζάνη 0-3 α.α.