Παναιτωλικός-Βεροια 1-1: Τον έσωσε ο Ρομέρο

Lamianow.gr
1 Min Read

Μια ανάσα από την έκπληξη βρέθηκε η «Βασίλισσα του Βορρά» αλλά οι Αγρινιώτες απάντησαν άμεσα και παραχώρησαν ισοπαλία

Πολύ κοντά σε μια μεγάλη έκπληξη βρέθηκε το απόγευμα της Τρίτης η Βέροια αφού έπαιξε έξυπνα κόντρα στον Παναιτωλικό εκτός έδρας και λίγο έλειψε να «αποδράσει» με τη νίκη από το Αγρίνιο! Στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα οι δυο ομάδες είχαν παρόμοια απόδοση, με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού Στεφανάκο να κάνει καλές επεμβάσεις σε αντεπιθέσεις της Βέροιας και τον Κάπελο στο 18ο λεπτό να χάνει την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους, αστοχώντας προ κενής εστίας!

Στο δεύτερο μέρος η Βέροια ανέβασε την απόδοσή της και στο 77ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί με τον Ναζλίδη να μπαίνει στην περιοχή του Στεφανάκου και να μην αστοχεί, «ανοίγοντας» το σκορ για τη Βέροια!

Ωστόσο, ο Παναιτωλικός κατάφερε να αντιδράσει άμεσα και στο 82ο λεπτό ο Ρομέρο με συρτό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ισοφάρισε σε 1-1, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα που φαντάζει ως το πλέον… δίκαιο βάσει της εικόνας των δυο ομάδων.