Παναχαϊκή-ΠΑΣ Λαμία 0-1: Δεν κάνει χάρες, δεν καταλαβαίνει από “τσαμπουκάδες”!

Δεν κατάλαβε από “τσαμπουκάδες” και πιέσεις ο ΠΑΣ Λαμία στο ματς με την Παναχαΐκή στην Ναύπακτο! Ο ΠΑΣ επιβλήθηκε με 1-0 των Αχαιών αποδεικνύοντας για 2ο συνεχόμενο ματς μετά την επικράτηση κόντρα στην Ζάκυνθο, το Σάββατο, πως δεν κάνει χάρες!

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι η ομάδα του Δημήτρη Σπανού επιβλήθηκε χάρη σε ένα γκολ του Αλέξανδρου Καραγιάννη στο 80ο λεπτό μετά από λάθος απομάκρυνση των αμυντικών και σουτ απο το ύψος του πέναλτι. Αυτή ήταν η 4η εκτός έδρας νίκη για τους “κυανόλευκους”. Η Παναχαική έχασε ευκαιρία στο 93ο λεπτό για την ισοφάριση με τον Ρουμπάτο και μετά από αυτή την ήττα σχεδόν υπέγραψε τον υποβιβασμό της.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 10 ποδοσφαιριστές. Για τους γηπεδούχους αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Φώτης Παπανικολάου στο 76′ και για την Λαμία ο Νατσιόπουλος επίσης με 2η κίτρινη στο 91ο λεπτό.

Πριν το ματς υπήρξε ένταση

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ
6’ Μία φάση για την Παναχαϊκή με σουτ του Μουκίδη με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα και να καταλήγει σε κόρνερ.
17’ Σουτ του Μητρόπουλου η μπάλα πέρασε άουτ
22’ Μία ακόμη προσπάθεια για την Παναχαϊκή, αυτή τη φορά με σουτ του Μουκίδη και τον Πίτκα να μπλοκάρει
24’ Ο Κοτσώνης στη προβολή η μπάλα έφυγε έξω.
35’ Η Λαμία στην επίθεση, με τον Καραλή να σουτάρει και τη μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο
38’ Φάουλ του Νατσιόπουλου θα παραχωρήσει κόρνερ ο Στρέζος
41’ Πολύ καλή προσπάθεια του Μητρόπουλου που σούταρε με την μπάλα να φεύγει άουτ
Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ
48’ Φάουλ Νατσιόπουλου άουτ
62’ Φάουλ από τον Νατσιόπουλο κεφαλιά του Τζόκιτς άουτ
69’ Χαμένο τετ-α-τετ του Χούσα για την Παναχαϊκή μετά από μπαλιά του Μητρόπουλου. Έσωσε την εστία του ο Πίτκας
71’ σουτ Μουκίδη η μπάλα έφυγε ψηλά
80′ 0-1 σκόρερ ο Καραγιάννης με σουτ μέσα από την περιοχή
93’ κεφαλιά του Ρουμπάτου πάνω στον Πίτκα, έπειτα από σέντρα του Χούσα