Πάμε… παρακάτω! Έμεινε στο προβάδισμα ο ΠΑΣ Λαμία και ηττήθηκε εύκολα στο Ηράκλειο

Lamianow.gr 1 comment

Η Λαμία προηγήθηκε στο Γεντί Κουλέ ο ΟΦΗ όμως αντέδρασε και με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου γύρισε… τούμπα το ματς και το κέρδισε με το ευρύ 4-1 αφήνοντας τη Λαμία στην πυρίκαυστη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα.

Οι “κυανόλευκοι” που ξεκίνησαν με δύο νίκες στα δύο πρώτα παιχνίδια, ηττήθηκαν σήμερα με βαρύ σκορ μενοντας στους 23 βαθμούς. Αναμφίβολα η ομάδα του Λεωνιδα Βοκολου είναι υποχρεωμενη να βαδίσει… παρακάτω και να επικεντρωθεί πλέον στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο στο ΔΑΚ.

Το ματς

Τρία λεπτά αρκούσαν στον ΟΦΗ για να σκοράρει δύο γκολ και να γυρίσει το εις βάρος του σκορ πανηγυρίζοντας στο φινάλε του αγώνα μία ακόμα νίκη (4-1) στη διαδικασία των πλέι άουτ, βάζοντας και πάλι σε μπελάδες τη Λαμία.

Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου, αν και προηγήθηκε στο σκορ με το γκολ του Ρούμπερ Μαρτίνεθ στο 21′ τελικά δεν κατάφερε να πάρει ούτε βαθμό και καλείται να το κάνει αυτό στα επόμενα τέσσερα παιχνίδια που απομένουν μέχρι το φινάλε της σεζόν.

Ο ΟΦΗ με εξαίρεση το πρώτο ημίωρο του αγώνα έκανε ότι ήθελε στο γήπεδο, φτάνοντας σε μία ευρεία νίκη, που τον έφερε έναν μόλις βαθμό πίσω από τον Ατρόμητο στην άτυπη μάχη που δίνουν οι δύο ομάδες για την πρώτη θέση στην ειδική βαθμολογία των πλέι άουτ.

Η Λαμία μετά το γκολ που πέτυχε κατάρρευσε με τους Κρητικούς να καταφέρνουν μέσα σε ένα διάστημα τριών λεπτών να πετύχουν την ανατροπή με τα τα γκολ των Ντίκο (42′) και Μεγιάδο (45′) και να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια.

Ο Λεωνίδας Βόκολος επιχείρησε να αλλάξει πράγματα στην ομάδα του, με αποτέλεσμα να ρισκάρει και τον ΟΦΗ να βρει κενούς χώρους κάτι που εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο με τον Τοράλ να σημειώνει δύο γκολ (στο 78′ και στο 82′) με το σκορ να παίρνει διαστάσεις θριάμβου στο φινάλε του αγώνα.