Όρθια στην Λιβαδειά η Λαμία παρά το πέναλτι σκάνδαλο του Κουμπαράκη!

By Lamianow.gr 1 comment

Σε μια χορταστική αναμέτρηση Λεβαδειακός και Λαμία έμειναν ισόπαλοι με 2-2, παίρνοντας από έναν βαθμό και κερδίζοντας τις εντυπώσεις

Μάχη μεταξύ Λεβαδειακού και Λαμίας για την 9η στροφή της Stoiximan Super League. Με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν δυνατά και με το καλημέρα να προηγούνται στο σκορ.

Στο τρίτο λεπτό του αγώνα ο Φουρτάδο έγραψε το 0-1 για τους παίκτες του Βόκολου. Ο παίκτης της Λαμίας βρέθηκε μόνος στην μεγάλη περιοχή και με σχετικά αδύναμο πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λεβαδειακού για το 0-1.

Ο ρυθμός συνέχισε να είναι υψηλός σε όλο το πρώτο μέρος, με διαδοχικές χαμένες ευκαιρίες. Στο 13′ τακουνάκι του Όζμπολτ μέσα από την μικρή περιοχή, μάζεψε την μπάλα ο Κόστιτς.

Στο 24′ ο  Παπαπέτρου με τον Κουμπάρακη στο VAR ανακάλυψαν πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων από τον Ραντόνια στον Καρντόσο με μια απόφαση σκάνδαλο.

Από τα 11 βήματα ο Όζμπολτ έγραψε το 1-1 φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Στο 39′ ο Φουρτάδο “ξαναχτύπησε”, όμως το γκολ δεν μέτρησε για την Λαμία, καθώς υπήρξε οφσάιντ.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε σε υψηλό τέμπο και στο Β’ μέρος. Με τον Λεβαδειακό να κερδίζει νέο πέναλτι με τον Ζίνι στο 55ο λεπτό.

Ο Ρόμο ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 2-1 και ανατρέποντας το σκορ για την ομάδα του Παπαδόπουλου.

Οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεση, βρισκόμενοι πίσω στο σκορ, χωρίς όμως να πλησιάζουν στην ισοφάριση ως και το 70ο λεπτό. Ο Λέικ ήταν εκείνος όμως που 20 λεπτά πριν το φινάλε έδωσε την λύση και ισοφάρισε για τους Φθιωτούς.

Σέντρα από τα δεξιά, με τον Φουρτάδο να μοιράζει ασίστ και τον Λέικ να σκοράρει με την μία.

To παιχνίδι πήγε σβηστά ως το 90ο λεπτό και το 2-2 παρέμεινε ως το τέλος, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις, σε ένα χορταστικό ματς.

Tην επόμενη αγωνιστική ο Λεβαδειακός αγωνίζεται στην έδρα του Άρη, ενώ η Λαμία υποδέχεται τον ΠΑΟΚ.

Λεβαδειακός (Παπαδόπουλος): Γκροφ, Λιάγκας, Λαμαράνα, Όζμπολτ, Τσοκάι, Μορέιρα, Γιαννιώτας, Κάτρης, Πεντρόζο, Μπάλτσι, Τσάπρας.

Λαμία (Βόκολος): Κόστιτς, Γκοτζαμανίδης, Γιαννούτσος, Σιόβας, Ραντόνια, Ρινγκ, Νούνιες, Μπίκοφ, Φουρτάδο, Βλαχομήτρος, Αθανασακόπουλος.