One man show! Στους «4» η Ρεάλ! (video)

Επικό ματς στη Μαδρίτη μεταξύ δύο σπουδαίων ομάδων! – Η Μπάγερν προηγήθηκε δύο φορές και έστειλε το ματς στην παράταση, όμως η Ρέαλ με τρία γκολ του Ρονάλντο και ένα ακόμη του Ασένσιο έκανε την ανατροπή – Με 10 παίκτες από το 84′ λόγω αποβολής του Βιδάλ οι ηρωικοί Βαυαροί που φωνάζουν τόσο για την αποβολή, όσο και δεύτερο γκολ της Ρεάλ καθώς ο Ρονάλντο ήταν σε εμφανή θέση οφσάιντ

Ο Ρονάλντο τα έκανε και πάλι ΟΛΑ: Στους «4» η Ρεάλ!

Η Ρεάλ είχε νικήσει πριν από μία εβδομάδα με 2-1 μέσα στο Μόναχο, αλλά η Μπάγερν απέδειξε για μία ακόμη φορά πόσο μεγάλη ομάδα είναι και “απάντησε” με το ίδιο σκορ οδηγώντας το ματς στην παράταση. Εκει ωστόσο λύγισε μένοντας από δυνάμεις.

Οι Βαυαροί ήταν καλύτεροι. Προηγήθηκαν με πέναλτι του Λεβαντόφσκι και παρά την απάντηση του Πορτογάλου φορ, πήραν προβάδισμα έστω και με αστείο αυτογκόλ του Σέρχιο Ράμος ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου ματς, αφού επικράτησαν 2-1 στην κανονική διάρκεια.

Στην παράταση, στην οποία έπαιξαν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Βιδάλ, λύγισαν. Ο Ρονάλντο σημείωσε το δεύτερο τέρμα του (από θέση οφσάιντ), έκανε το 2-2 και κάπου εκεί όλα τελείωσαν. Με το 100ο του γκολ στο Champions League ο 32χρονος έκανε το χατ-τρικ, ενώ το τελικό σκορ (4-2) έγραψε ο Ασένσιο.

Ρεάλ – Μπάγερν 4-2 (76′, 105′, 109′ Ρονάλντο, 112′ Ασένσιο – 53′ πεν. Λεβαντόφσκι, 78′ αυτ. Ράμος)