Ολυμπιακός Λαμίας-Δάφνη Λιβανατών 1-2: Άσο ημίχρονο, διπλό τελικό! (φωτορεπορτάζ)

lamianow Add a Comment
1 Min Read

Ένα ωραίο παιχνίδι με ενδιαφέρον ως το φινάλε πραγματοποιήθηκε στο Ενωσιακό γήπεδο της Φθιώτιδας ανάμεσα στον Ολυμπιακό Λαμίας και την Δάφνη Λιβανατών.

Μπορεί ο Ολυμπιακός Λαμίας να προηγήθηκε με 1-0 χάρη σε ένα πέναλτι του Στυλιανού στο 21ο λεπτό ωστόσο η Δάφνη Λιβανατών το έφερε “τούμπα” στην επανάληψη πανηγυρίζοντας μια σπουδαία νίκη με 1-2.

Οι “πράσινοι” του Δημήτρη Βέλλου μετά το γκολ που δέχτηκαν ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 71ο λεπτό. Σκόρερ ο Ζιώγας ο οποίος διανύει δαιμονιώδη περίοδο φόρμας. Δύο λεπτά μάλιστα πριν το φινάλε η Δάφνη ξανασκόραρε για την ανατροπή με τον Πούλο πανηγυρίζοντας μια σημαντική νίκη.

Με δέκα τέλειωσαν οι δύο ομάδες αφού Ζήσιμος και Πρίφτι δέχτηκαν την κόκκινη κάρτα μετά την αψιμαχία που είχαν.

Ολυμπιακός Λαμίας (Πέτρος Καραΐσκος): Κουρδής, Τσιλίκας (63′ Ζήσιμος), Στυλιανός, Ξηρομερίτης, Πάνος, Σιώτης, Καυκιάς (87′ Μπάκας), Μπουσάι, Δημητρέλης, Λάππας, Κωστίκας (72΄Κακκάβας).

Δάφνη Λιβανατών (Δημήτρης Βέλλος): Κουτσιρίμπας, Μακρόπουλος,Σαΐνης, Λέντας, Πρίφτι, Μπακάρας, Τσεκούρας, Ζιώγας, Ντέλιος (59′ Πούρος), Τσιάμης (81′ Ζερζεβούλης), Κουτσογιάννης