Ολα μηδέν στη Λάρισα για ΑΕΛ και Ατρόμητο

LamiaNow News Add a Comment
1 Min Read
Κακό παιχνίδι, δίχως φάσεις και γκολ στο Αλκαζάρ που έληξε δίκαια στο 0-0

Πολύ κακό για το τίποτα στη Λάρισα. Η ΑΕΛ στο ντεμπούτο του Γιάννη Τάτση στον πάγκο και ο Ατρόμητος ταλαιπωρήθηκαν και ταλαιπώρησαν το ποδόσφαιρο για 90 λεπτά και εν τέλει αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως τέρματα (0-0) παίρνοντας από έναν βαθμό. Στο φινάλε του ματς κανείς δεν χάρηκε που δεν νίκησε αλλά απ’ το να ηττηθούν, αμφότεροι έμειναν ικανοποιημένοι με τη ισοπαλία. Ο Ατρόμητος πάντως διατήρησε την εντυπωσιακή παράδοση που τον θέλει να παραμένει αήττητος με την ΑΕΛ επί έντεκα σερί ματς!

Το παιχνίδι ιδίως στο α’ ημίχρονο ήταν αργό σε ρυθμό και κακό σε θέαμα, ενώ αμφότερες οι ομάδες δεν κατόρθωσαν να απειλήσουν ουσιαστικά πέραν ορισμένων…μικροφάσεων. Στο β’ ημίχρονο το ματς από κακό έγινε… μέτριο, ενώ και πάλι ελάχιστη ήταν η απειλή που ένιωσαν και οι δυο τερματοφύλακες. Είναι ενδεικτικό πως η πρώτη (και τελευταία) μεγάλη ευκαιρία στον αγώνα χάθηκε στο 77′ για τον Ατρόμητο με τον Μπουσούλατζιτς να στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ…

ΑΕΛ (Τάτσης): Νάγκι, Μπέρτος, Μιχαήλ (55′ Μούζεκ), Σπαρβ (80′ Αλί Γκαζάλ), Φίλιπ, Ηλιάδης, Ζίζιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Πλατέλλας, Γιουνές (61′ Ντουρμισάι), Πινακάς (80′ Τρούγιτς).

Ατρόμητος (Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Γκαλβάο, Γούτας, Τομάσεβιτς, Χαρίσης (90′ Νάτσος), Γκάλο (90′ Ρισβάνης), Μπουσούλατζιτς, Ραμπέγιο (66′ Μάτιτς), Χριστοδουλόπουλος (66′ Μουνίθ), Μανούσος (90′ Κωτσόπουλος).