Oλ.Λαμίας-ΘΗΒΑ 1-1: Δίκαιη μοιρασιά στο ΔΑΚ Λαμίας! (pics-video)

Lamianow.gr
By Lamianow.gr 1 comment
3 Min Read

2122232425262728293031323334353637383940Με ισοπαλία ξεκίνησε ο Ολυμπιακός Λαμίας τις προσπάθειες του στα μπαράζ ανόδου για την Γ Εθνική κατηγορία. Οι “ερυθρόλευκοι” αναδείχτηκαν ισόπαλοι, με σκορ 1-1, με την ΘΗΒΑ,… μένοντας στο 1ο ημίχρονο! Σε ένα παιχνίδι όπου οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από πλευράς απόδοσης τα 45λεπτά (Ολυμπιακός Λαμίας καλύτερος στο 1ο, ΘΗΒΑ καλύτερη στο 2ο) το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο σε γενικές γραμμές. Τα γκολ στο 31’ο Καυκιάς για τον Ολυμπιακό, ισοφάρισε ο Βεζυρτζογλου στο 53′ για τους “βυσσινί”.

Αποσυντονίστηκε μετά την αναγκαστική αλλαγή του Σιώτη ο Ολυμπιακός Λαμίας ο οποίος δεν είχε και τον πρώτο σκόρερ του διαθέσιμο για το ματς (Νίκο Λέντα). Στο άλλο παιχνίδι της πρεμιέρας η ΑΕ Ιστιαίας πέρασε απο το Καρπενήσι κερδίζοντας με 2-0 τον Αίολο.

2345678913

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

16’ Ο Μαλισσόβας εκτέλεσε το φάουλ με τοΝ Μακρή να αποκρούει.
19′ Ο Ολυμπιακός Λαμίας ζήτησε πέναλτι για ανατροπή του Καυκιά, όμως ο διαιτητής Σφακιανάκης δεν υπέδειξε κάποια παράβαση.
22′ Δοκάρι για τη Θήβα με προβολή του Βεζιρτζόγλου μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσομπάνη.
31’ Oλυμπιακός Λαμίας-Θήβα 1-0 με κεφαλιά του Καυκιά μετά από φάουλ του Μαλισσόβα.
34′ Σουτ του Καυκιά για τον Ολυμπιακό Λαμίας, η μπάλα άουτ.

2019181716

15141312111093456782113ΗΜΙΧΡΟΝΟ
53’ Ισοφάρισε η ΘΗΒΑ με τον Βεζιρτζόγλου. Εξαιρετικό γκολ από τον επιθετικό της Θήβας με δυνατό σουτ από πλάγια θέση.
65′ Σουτ του Αντωνίου έξω από την περιοχή για τον Ολυμπιακό, η μπάλα άουτ.
80′ Ο Βεζιρτζόγλου για τη Θήβα έκανε το σουτ, με τη μπάλα να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.
84′ Σουτ του Μαλισσόβα από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ελάχιστα άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Λαμίας.
87′ Με 10 παίκτες ο Ολυμπιακός Λαμίας λόγω αποβολής του Ντίνου Μπουσάι με 2η κίτρινη κάρτα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σπύρος Λέντας): Δελούκας, Ντ. Μπουσάι, Στυλιανός, Δ. Λέντας, Τσούκαλος, Καλαμάτας, Μαλισσόβας, Κουτρομάνος, Σιώτης (28’ Ζήσιμος), Καυκιάς (91’ Χαλαστάνης), Αντωνίου (66’ Χριστοδούλου).

ΘΗΒΑ (Γιώργος Λάμπρου): Μακρής, Κοτώρος (88’ Βυλλιώτης), Παπαχαραλάμπους, Ευθυμίου, Ευσταθίου, Καραμπετιάν, Τσουπεής, Γκαράνης, Τσομπάνης (82’ Βρεττός), Βεζιρτζόγλου, Κατσογιάννης (77’ Παναούλης).